Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. decembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: OECD zverejnilo výsledky z testovania PISA 2015

BRATISLAVA 6. decembra –

OECD dnes zverejnilo výsledky z testovania PISA 2015. Oproti poslednému testovaniu PISA 2012 sa Slovensko vo všetkých kategóriách opätovne zhoršilo. Zaostávame za krajinami OECD, aj regiónom. Zatiaľ čo v minulosti sme mali horšie výsledky najmä znevýhodnených skupín (aj v porovnaní so zahraničím), v roku 2015 sa zhoršili už všetky skupiny. Skúsenosti zo zahraničia ukazujú, že kvalitný vzdelávací systém dokáže deťom zo znevýhodneného socio-ekonomického prostredia výrazne pomôcť a zlepšenie nemusí byť na úkor najlepších. Príklad krajín OECD tiež naznačuje, že objem zdrojov na študenta nad určitou úrovňou nemusí nutne viesť k lepším výsledkom, ale dôležité je ich použitie. Pri zvyšovaní výdavkov do školstva je dôležité vedieť, ako sa premietnu aj v lepších výsledkoch.

Podrobnejšie v novom komentári IFP:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=11257

Peter Harvan
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami O svojej digitálnej nezávislosti rozhodnú aj malé krajiny

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.