Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. novembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: O bločkovú lotériou sa zaujímajú aj vo Vietname

HANOJ/BRATISLAVA 27. novembra –

Minister financií Peter Kažimír sa v pondelok vo vietnamskom Hanoji stretol so svojím rezortným kolegom Dinh Tien Dungom. Počas rokovania hovorili o témach, ktoré majú obe krajiny spoločné a v ktorých by mohli Slovensko a Vietnam úzko spolupracovať.

Peter Kažimír informoval svojho kolegu o pokroku, ktorý urobilo Slovensko v posledných rokoch, najmä v oblasti boja proti daňovým únikom. „Slovensko je krajinou, ktorá má rada pravidlá a dodržiava ich. Sme ochotní sa s našimi skúsenosťami podeliť s partnermi z vietnamského rezortu financií“, uviedol minister financií P. Kažimír. Vietnam chce totiž v blízkej dobe pristúpiť k podpisu MLI (multilateral instrument) OECD v oblasti daní a Slovensko ako signatár tejto dohody má s týmto procesom skúsenosti a podporuje pristúpenie Vietnamu k dohovoru.

Vietnamský minister financií sa zaujímal aj o projekt bločkovej lotérie, o ktorom už počul. Od odborníkov zo Slovenska by chceli získať informácie o správe daní a zlepšiť tak boj s daňovými únikmi.

Okrem daní hovorili ministri aj o ďalších oblastiach, v ktorých by mohlo Slovensko Vietnamu odovzdať svoje poznatky a skúsenosti. Ide napríklad o reformu verejných financií, proces zostavovania štátneho rozpočtu a ďalšie.

„Dosiahli sme vysoký ekonomický rast na úrovni 6%, ale dorazili sme do bodu, kedy máme pred sebou veľa výziev najmä z pohľadu kvality nášho rastu. Snažíme sa preto reformovať naše verejné financie“, povedal Dinh Tien Dung.

Svoje stretnutie ukončili ministri tým, že minister Kažimír pozval vietnamského partnera na pracovnú návštevu a dohodli sa na príprave memoranda o spolupráci, ktoré by zabezpečilo výmenu skúseností v diskutovaných témach a mohli by ho spoločne na najbližšom stretnutí podpísať. Ministerstvo financií takto spolupracuje aj s ďalšími krajinami, s ktorými si vymieňa nielen informácie, ale aj expertov v spomínaných oblastiach.

Tlačový odbor

Ministerstvo financií SR

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami TIPOS odmenil hráčku za 100-miliónty registrovaný bloček

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.