Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Minister financií Peter Kažimír potvrdil mediálne špekulácie spojené s pozíciou predsedu Euroskupiny

BRATISLAVA 6. novembra (SITA) – Minister financií Peter Kažimír dnes potvrdil mediálne špekulácie spojené s pozíciou predsedu Euroskupiny – skupiny ministrov financií členských krajín eurozóny. Minister dnes v Bruseli povedal, že má záujem uchádzať sa o kreslo predsedu Euroskupiny, po ukončení funkčného obdobia súčasného šéfa EG Jeroena Dijsselbloema.

„V tomto momente, nie som ešte kandidátom, čaká nás rokovanie politickej rodiny, socialistov, ktorej som súčasťou. Vnímam dohodu a jednotu v takomto konaní ako veľkú hodnotu, takže nás čaká rokovanie. Budeme sa zaoberať aj otázkami profilu budúceho prezidenta Euroskupiny, pretože ani to nie je úplne uzavreté. Zároveň sú tu teoretické návrhy na to, aby budúci šéf Euroskupiny už bol vizionársky, zároveň členom Komisie alebo tu máme možnosť pokračovania v tzv. móde permanentného alebo trvalého šéfa Euroskupiny, alebo tak ako sme boli zvyknutí fungujúceho ministra financií. Nepochybujme, že táto pozícia je veľmi významná. Ja ako osoba, mám svojím spôsobom záujem o túto pozíciu zabojovať, ale v skutočnosti sú tu isté hodnoty, istý spôsob komunikácie, najprv v rámci politických rodín. Takže čakám dohodu“, uviedol minister financií Peter Kažimír.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami ESG. Naliehavosť začína byť hmatateľná

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.