Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. januára 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Minister financií otvoril podnikateľskú misiu v Teheráne

BRATISLAVA 19. januára –

Podpredseda vlády a minister financií SR Peter Kažimír a prezident Teheránskej obchodnej, priemyselnej, banskej a poľnohospodárskej komory Masoud Khansari otvorili dnes v Teheráne Iránsko-slovenské podnikateľské fórum.

Podnikateľské fórum v mestách Mašhad a Teherán má za cieľ uviesť podnikateľov v tomto teritóriu, umožniť im nadviazanie prvého kontaktu, prípadne posun v už rozbehnutých rokovaniach aj v súvislosti s uvoľňujúcimi sa ekonomickými sankciami uvalenými na Irán medzinárodným spoločenstvo.

„Som hrdý, že môžeme predstaviť slovenské spoločnosti najmä z odvetvia energetiky, strojárstva, vodného hospodárstva a ďalších odvetví, ktoré sa tešia na spoluprácu s iránskymi firmami, ktoré sú súčasťou tejto obchodnej misie,“ uviedol minister financií SR Peter Kažimír.

Na tomto fóre sa zúčastnilo viac ako sto spoločností z Iránu a 39 podnikateľských subjektov zo Slovenska z oblasti energetiky, vodného hospodárstva, finančníctva a bankovníctva, infraštruktúry.

Podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír sa dnes stretne so svojim iránskym kolegom ministrom financií a ekonomických záležitostí Iránu Alim Tayebniaom. Po skončení rokovania sa presunie na návštevu univerzity HQ Azad Univesity v Teheráne a rokovať bude s prezidentom univerzity prof. Hamidom Mizadehom.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

Odporúčané články

Nový cestovný poriadok: Rýchlejšie medzi Bratislavou a Košicami, aj obnovenie vlakov do Šiah Zmena klímy: globálna výzva vyžadujúca globálnu reakciu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies