Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. októbra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Komentár k ŠR za september 2015

BRATISLAVA 1. októbra –

Schodok štátneho rozpočtu sa v septembri medziročne znížil o viac ako 663 mil. eur

Príjmy štátneho rozpočtu boli ku koncu septembra 2015 medziročne vyššie o 1,730 mld. eur, čo predstavuje nárast až o 19,7 %. Výdavky štátneho rozpočtu boli vyššie o 1,067 mld. eur, čo je len 10,0 %. Štátny rozpočet tak dosiahol ku koncu septembra schodok vo výške 1,176 mld. eur.

Medziročne sa schodok štátneho rozpočtu znížil až o 663,6 mil. eur, resp. 36,1 %.

Medziročný nárast daňových príjmov predstavoval 1,039 mld. eur, čo je v percentuálnom vyjadrení 15,8 %. Pozitívny vývoj bol zaznamenaný u dane z príjmov právnických osôb vo výške 554,9 mil. eur, u dane z pridanej hodnoty vo výške 469,4 mil. eur, a u spotrebných daní vo výške 64,0 mil. eur. Medziročný pokles bol zaznamenaný u dane vyberanej zrážkou 12,7 mil. eur a u dane z medzinárodného obchodu a transakcií o 2,4 mil. eur.

K medziročnému nárastu o 1,388 mld. eur došlo v rámci príjmov z rozpočtu EÚ.

Pozitívne sa vyvíjali aj výdavky na obsluhu štátneho dlhu, ktoré medziročne klesli o 164,9 mil. eur. V kategóriách výdavkov štátneho rozpočtu súvisiacich s čerpaním prostriedkov z rozpočtu EÚ (EÚ fondy) došlo k medziročnému nárastu o 1,173 mld. eur, s čím súvisí aj nárast zdrojov spolufinancovania vo výške 213,5 mil. eur.

Viac tu: http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=790

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Dedoles podporuje LGBT+ komunitu. Za každý dúhový komentár daruje 1 euro

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.