Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. októbra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Kažimír bude v Luxemburgu predsedať zasadnutiu ECOFIN

BRATISLAVA 10. októbra –

P. Kažimír bude v Luxemburgu predsedať zasadnutiu Rady pre hospodárske a finančné záležitosti

Minister financií SR Peter Kažimír bude v utorok 11. októbra v Luxemburgu predsedať zasadnutiu Rady pre hospodárske a finančné záležitosti (ECOFIN).

Očakáva sa, že pred novembrovou konferenciou Organizácie Spojených národov o zmene klímy Rada prijme závery o aspektoch financovania opatrení v oblasti zmeny klímy.
Rada sa okrem toho bude zaoberať návrhom smernice o boji proti podvodom s dosahom na rozpočet EÚ prostredníctvom trestného práva, a to z hľadiska DPH. Zároveň by mala prijať závery o daňovej transparentnosti a schváliť dohodu o zdaňovaní s Monakom.

Rada bude viesť diskusiu o politických výzvach, ktorým z hľadiska fiškálnej udržateľnosti čelia systémy zdravotnej starostlivosti.
Rada sa bude venovať aj bankovým reformám Bazilejského výboru a vykonávaniu právnych predpisov v oblasti bankovej únie.

Na programe bude aj vývoj po jesenných zasadnutiach skupiny G20 a MMF či skúsenosti získané počas procesu monitorovania politík európsky semester 2016.
V pondelok 10. októbra o 15.00 h sa uskutoční zasadnutie Euroskupiny. Účastníci zasadnutia budú hovoriť o vykonávaní programu makroekonomických úprav Grécka, prípravách návrhov rozpočtových plánov členských štátov na rok 2017 a výdavkoch na zdravotnú starostlivosť z hľadiska fiškálnej udržateľnosti.

Počas pracovných raňajok v utorok o 9.00 h budú ministri hovoriť o hospodárskej situácii. Európska komisia poskytne Rade aktuálne informácie o postupoch pri nadmernom deficite v prípade Portugalska a Španielska. Ministri budú informovaní aj o práci zameranej na zlepšenie predvídateľnosti a transparentnosti Paktu stability a rastu, ktorý je súborom pravidiel EÚ pre fiškálnu oblasť. Diskutovať budú aj o návrhu o Európskom fonde pre trvalo udržateľný rozvoj v rámci plánu EÚ pre oblasť investícií v tretích krajinách.

Začiatok zasadnutia Rady je naplánovaný na 10.30 h.

Tlačové konferencie:
· po zasadnutí Euroskupiny (v pondelok večer);
· po zasadnutí Rady (v utorok v obedných hodinách).

Viac informácií http://www.consilium.europa.eu/en/meetings/ecofin/2016/10/background-ecofin-161011_pdf/

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Nadácia NBS podporí finančné vzdelávanie či výskum v oblasti ekonómie a financií. Zverejnila prvé dve grantové výzvy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.