Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. marca 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF: Slovensko pomôže Kube s opravou elektrárne

BRATISLAVA 24. marca –

Minister financií Peter Kažimír sa dnes stretol s kubánskou delegáciou, ktorú viedol minister energetiky a baní Alfredo López Valdés. Počas rokovaní hovorili o prefinancovaní rekonštrukcie elektrárne vo Feltone, ktorú spoločne navštívili vo februári počas pracovnej cesty ministra financií v Kubánskej republike. 

Dnešné rokovania boli zavŕšením niekoľkodňovej návštevy predstaviteľov Kubánskej republiky na Slovensku. Výsledkom je podpis dvoch dokumentov súvisiacich s rekonštrukciou 1. bloku tepelnej elektrárne Felton, ktorý potrebuje po minuloročnej havárii kompletnú opravu. Ide o jednu z najväčších elektrárni na východe Kuby s výkonom 500 megawatt a takmer 800 zamestnancami.

Prvým dokumentom, ktorý bol podpísaný je Ponuka financovania projektu Felton. Tento dokument vytvára priestor na doladenie a precizovanie posledných otázok súvisiacich s touto transakciou. Obe krajiny majú veľký záujem na realizácii tohto kontraktu, preto sa ich predstavitelia stretli v krátkom čase už po druhý krát.

Ďalším dokumentom je zmluva o oprave a modernizácii elektrárne Felton 1, ktorú by mali realizovať slovenskí dodávatelia. Zmluvu podpísali zástupcovia spoločnosti PPA CONTROLL, a. s., ktorá je v tomto projekte generálnym dodávateľom. Súčasťou kontraktu je koordinácia novo dodaných, opravených a existujúcich zariadení za účelom spustenia prevádzky bloku so zvýšenou účinnosťou a navýšením výstupného výkonu elektrárne s úsporou paliva.

Okrem opravy elektrárne by sa na Kube mali realizovať aj ďalšie energetické projekty. Záujem o spoluprácu s Kubánskou republikou majú aj ďalšie slovenské spoločnosti, ktoré by chceli investovať do oblasti potravinárstva, či obnoviteľných zdrojov energie.

Tlačový odbor

Ministerstvo financií SR

Odporúčané články

Tesco je férovým partnerom Čerpacie stanice OMV na Slovensku majú dvere otvorené aj počas sviatkov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies