Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. decembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF: Prijatie smernice o sprístupnení informácií na zasadnutí ECOFIN-u

BRATISLAVA 6. decembra –

Prijatie smernice o sprístupnení informácií (DAC5) na zasadnutí ECOFIN-u

Na dnešnom ECOFIN-e bola prijatá smernica (DAC5), ktorou sa daňovej správe sprístupnia informácie o skutočných vlastníkoch príjmov, ktoré majú k dispozícii orgány kompetentné na boj proti legalizácii príjmov z trestnej činnosti. Prijatím tejto úpravy sa uskutočnil prvý krok smerujúci k zabezpečeniu užšej medziinštitucionalnej spolupráce medzi príslušnými orgánmi s cieľom efektívnejšie bojovať nielen proti nekalým praktikám zasahujúcim fungovanie štátov, akými je napríklad nežiaduca daňová optimalizácia, ale aj financovanie terorizmu.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

Odporúčané články

ZSSK je partnerom Dňa otvorených dverí Strednej odbornej školy dopravnej Martin-Priekopa Zle uchopená kybernetická bezpečnosť môže firmu stáť až 300 000 eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies