Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. decembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF: Prijatie smernice o sprístupnení informácií na zasadnutí ECOFIN-u

BRATISLAVA 6. decembra –

Prijatie smernice o sprístupnení informácií (DAC5) na zasadnutí ECOFIN-u

Na dnešnom ECOFIN-e bola prijatá smernica (DAC5), ktorou sa daňovej správe sprístupnia informácie o skutočných vlastníkoch príjmov, ktoré majú k dispozícii orgány kompetentné na boj proti legalizácii príjmov z trestnej činnosti. Prijatím tejto úpravy sa uskutočnil prvý krok smerujúci k zabezpečeniu užšej medziinštitucionalnej spolupráce medzi príslušnými orgánmi s cieľom efektívnejšie bojovať nielen proti nekalým praktikám zasahujúcim fungovanie štátov, akými je napríklad nežiaduca daňová optimalizácia, ale aj financovanie terorizmu.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Skupina VELUX sa zaväzuje v spolupráci s WWF eliminovať svoju historickú uhlíkovú stopu a stať sa celoživotne uhlíkovo neutrálnou Bundesliga sa vracia: Niké vám k reštartu súťaže prináša skvelý bonus!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.