Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. mája 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF: Exkluzívny rozhovor ministra financií SR pre denník Financial Times

BRATISLAVA 10. mája –

Prestížny denník Financial Times uverejnil vo svojej špeciálnej prílohe venovanej problematike investičných cieľov v strednej a východnej Európe, exkluzívny rozhovor s ministrom financií SR Petrom Kažimírom s názvom Minister seeks to steer Slovakia past a ´lasagne of evil´.

V úvodnej časti minister financií rozoberá problém populizmu v Európskej únií, ktorý ako sám tvrdí, nájdeme ako v politike, tak aj v samotnej občianskej spoločnosti, obchode atď. Podľa jeho slov sa EÚ s týmto problémom musí vysporiadať.

V ďalšej časti rozhovoru minister adresoval pozornosť na automobilový priemysel, konkrétne na investíciu Jaguar Land Rover ako aj na pokračujúce investičné aktivity už etablovaných automobiliek na Slovensku. Zdôraznil dôležitosť a potenciál green cars, autonomous driving a pod.

Okrem iného v rozhovore zazneli témy týkajúce sa plánovaného príchodu čínskych investorov do Košíc a s tým súvisiaci potenciál pre daný región, ďalej sa hovorilo o probléme mobility pracovnej sily a v neposlednom rade o aktuálnej téme odchodu Veľkej Británie z EÚ.

Linky:

Rozhovor: https://www.ft.com/content/67489c78-07dc-11e7-ac5a-903b21361b43

Príloha: https://www.ft.com/reports/cee-investment-destinations

S pozdravom

Tlačový odbor

Ministerstvo financií SR

K téme

Najúspešnejšia slovenská skupina všetkých čias v luxusnom komplete Rod Stewart: Inšpiratívna hudobná kariéra a láska k futbalu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.