Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. apríla 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Medzinárodný menový fond vyzdvihol výsledky Slovenska

BRATISLAVA 23. apríla –

Washington – Minister financií Peter Kažimír absolvoval koncom týždňa vo Washingtone rokovania s Medzinárodným menovým fondom. Témou stretnutí na ktorých sa zúčastnili spolu so štátnym tajomníkom MF SR Radkom Kurucom, guvernérom NBS a riaditeľkou IFP boli najmä dosiahnuté výsledky Slovenska, plány do budúcnosti a aktuálne výzvy našej ekonomiky.

Na stretnutí minister financií oboznámil expertov z MMF s rozpočtovými cieľmi na nasledujúce 3 roky a s pripravovanými opatreniami v boji proti daňovým únikom. Nový akčný plán boja s daňovými únikmi nadväzuje na opatrenia, ktoré boli v tejto oblasti prijaté za uplynulé roky. Od roku 2012 boli do praxe zavedené desiatky opatrení v boji proti daňovým podvodom. Vďaka nim bolo od roku 2012 do 2016 len na DPH vybraných do štátneho rozpočtu o 2,66 miliardy eur viac, čo je 3,3 percenta HDP. Efektivita výberu je v súčasnosti na najvyššej úrovni od začiatku roku 2007.

Zástupcovia Slovenska počas rokovaní vo Washingtone riešili aj možnosti spolupráce s MMF v oblasti aktívnej politiky trhu práce.

Na záver rokovania vyzdvihli predstavitelia MMF ekonomické výsledky, ktore dosiahlo Slovensko za minulý rok. Hovorili predovšetkým o výsledkoch hospodárenia, najmä však o vývoji deficitu a dlhu a o znižovaní nezamestnanosti.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

K téme

Sergej Loznica si v Košiciach prevezme Zlatú kameru Medzinárodnú cenu Trebbia za celoživotné dielo získal Rudolf Schuster

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.