Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. marca 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR:Ministerstvo dopravy začína modernizovať 170 km ciest I. triedy

BRATISLAVA 25. marca –

Už tento rok sa bude na takmer 170 kilometroch ciest I. triedy jazdiť bezpečnejšie. V piatich krajoch Slovenska sa vďaka eurofondom komplexne zmodernizuje 23 kritických úsekov ciest I. triedy. Na slávnostnom otvorení projektu v Trenčianskom kraji sa zúčastnil aj minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek.

„Rezort dopravy si plne uvedomuje význam ciest I. triedy, pretože na týchto cestách sa realizuje približne polovica všetkých dopravných výkonov na Slovensku,“ povedal v minister dopravy J. Počiatek v Prievidzi. Počet automobilov sa neustále zvyšuje, a preto podľa J. Počiatka rastú nároky na existujúcu cestnú infraštruktúru. Viac áut na hlavných cestných ťahoch si vyžaduje modernizáciu a rozširovanie kapacít cestnej siete. Cesty I. triedy svojou kapacitou už v súčasnosti v mnohých úsekoch nepostačujú a sú v zanedbanom stave.

Stavebno-bezpečnostnými úpravami sa zároveň zvýši aj bezpečnosť cestnej premávky. Cesty sa budú rozširovať, stavať mimoúrovňové križovatky, odstránia sa lokality, kde sa vyskytovali časté nehody, zvýši sa dopravná priepustnosť, a tým budú vytvorené lepšie podmienky pre všetkých účastníkov cestnej premávky. „Zároveň sa zlepšia aj životné podmienky ľudí, ktorí žijú v okolí týchto ciest,“ dodal J. Počiatek.

Na úsekoch budú umiestnené nové zvodidlá so zvýšenou úrovňou zachytenia, energeticky absorpčné koncovky, tlmiče nárazov, ako aj nové retroreflexné a LED dopravné gombíky. Predpokladaný náklad celého projektu je odhadovaný približne na 179 miliónov eur ( s DPH). Do projektu boli vybraté úseky, ktoré sú na transeurópskych cestných koridoroch. Stavebné práce budú prebiehať do konca tohto roka a financované budú prostredníctvom Operačného programu Doprava 2007 – 2013.
Ambíciou ministerstva dopravy je aj naďalej zabezpečovať financovanie pre tieto aktivity, preto sa v indikatívnom zozname projektov Operačného programu Integrovaná infraštruktúra na programové obdobie 2014 – 2020 nachádzajú podobne zamerané projekty v hodnote 218 miliónov eur. Ambíciou ministerstva dopravy je do roku 2020 postaviť a zmodernizovať takmer 300 kilometrov ciest I. triedy.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

AAA AUTO bude počas lockdownu opäť predávať autá online s doručením domov Slovenské Zlatíčko mieri vlakom do Číny

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.