Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. januára 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Zvýšiť kvalitu v cestovnom ruchu pomôžu nové štandardy

BRATISLAVA 15. januára –

Zvýšiť kvalitu v cestovnom ruchu pomôžu nové štandardy

Bratislava (15. januára 2016) – Menej reklamácií a nespokojných návštevníkov, a zároveň vyššia kvalita vo všetkých sektoroch cestovného ruchu. To si ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja sľubuje od nových certifikátov kvality, o ktoré sa môžu onedlho dobrovoľne uchádzať podnikatelia v cestovnom ruchu. Tento systém im môže pomôcť získať zákazníkov. V súčasnosti sú už známe štandardy kvality I. a II. stupňa, ktoré musia subjekty splniť.

„Naším cieľom je vybudovanie jednotnej značky kvality, ktorá bude ukazovateľom kvality v cestovnom ruchu. Zapojením poskytovateľov služieb v cestovnom ruchu do certifikácie poskytovatelia získajú dôveryhodnosť nielen u slovenských
návštevníkov, ale i tých zahraničných,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko. Po splnení štandardov získajú subjekty certifikát, ktorým si označia svoje prevádzky a budú môcť túto
značku využiť aj na svoj marketing. Podľa Palka systém kvality v cestovnom ruchu prispeje aj k zvyšovaniu konkurencieschopnosti Slovenska a jeho regiónov, a tým sa, samozrejme, zvýši aj príjem financií do tohto segmentu a vytvoria sa nové pracovné miesta.

V najbližších mesiacoch prebehne vzdelávanie školiteľov, hodnotiteľov systému a zástupcov subjektov cestovného ruchu, ktorí sa do certifikácie zapoja. Podľa týchto štandardov je možné certifikovať ubytovacie zariadenia, reštaurácie, kempy a chatové osady, ski areály, turistické informačné centrá, sprievodcov a aquaparky.

Ministerstvo dopravy predpokladá, že v budúcnosti môže byť tento systém použitý v ďalších oblastiach, ako sú napríklad cestovné agentúry alebo verejný sektor. „Veríme, že štandardy prinesú úžitok zákazníkom a aj prevádzkovateľom služieb. Zároveň zavedením certifikácie a sieťou školení sa nám podarí zabezpečiť zvýšenie kvality a podporu cestovného ruchu na Slovensku,“ povedal Palko.

Inšpiráciou pre slovenské štandardy bola najmä kvalita a úroveň cestovného ruchu v Nemecku. Nemecký systém kvality sa ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja snažilo prispôsobiť na slovenské podnikateľské a spotrebiteľské prostredie. Štandardy boli vytvorené expertným tímom, ktorého súčasťou boli napríklad aj zástupcovia Zväzu hotelov a reštaurácií SR alebo Asociácie turistických informačných centier. V budúcnosti plánuje ministerstvo aj prípravu štandardov pre tretí (najvyšší) stupeň certifikácie.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.