Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. septembra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Zelená pre opatrenia udržateľnej mestskej mobility

BRATISLAVA 14. septembra –

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR podporuje opatrenia, ktoré pozitívne vplývajú na zlepšenie situácie v oblasti udržateľnej mestskej mobility. Rezort sa preto aktívne zapája aj do kampane Európsky týždeň mobility (ETM). Celoeurópska iniciatíva, ktorá má tento rok motto Vyber, zmeň a kombinuj sa začína 16. septembra 2015.

„Rezort dopravy má dlhodobo aktívny prístup k napĺňaniu cieľa, ktorým je trvalo udržateľná mobilita v mestách. Okrem strategických materiálov, ktoré sme v tejto oblasti pripravili v nedávnej minulosti, chceme aj reálnymi krokmi poukázať na význam rozvoja verejnej osobnej a nemotorovej dopravy na Slovensku. Hlavná myšlienka aktuálneho ročníka ETM – Vyber, zmeň a kombinuj – reflektuje aj realitu, ktorú by sme spoločne so samosprávami chceli u nás dosiahnuť. K bohatému programu ETM na Slovensku preto prispievame organizovaním už 4. ročníka podujatia Presadni na bicykel. Jeho súčasťou bude aj napínavý cyklo súboj medzi obyvateľmi Bratislavy a Banskej Bystrice,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja, František Palko.

Podujatie Presadni na bicykel 2015 sa uskutoční v stredu 16. septembra 2015 od 14:00h na ihrisku pred nákupným strediskom Aupark v Bratislave. Na účastníkov čaká okrem prestížneho cyklo súboja Bratislavčanov s Banskobystričanmi bohatý program vo forme výstavy od historických bicyklov po moderné, súťaže pre deti, cyklo dielňa či diskusie s národným cyklokoordinátorom SR Petrom Klučkom, ktorý má v rezorte dopravy v kompetencii implementáciu Národnej stratégie rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky v Slovenskej republike ako aj Strategický plán rozvoja dopravnej infraštruktúry do roku 2020, ktorého nedeliteľnou súčasťou je aj Stratégia rozvoja verejnej osobnej a nemotorovej dopravy na Slovensku, uvedená v jeho prílohe. „Postupnou implementáciou opatrení chceme prispieť k naplneniu základných princípov udržateľnej mestskej mobility. Aby skutočne platilo, že Mesto patrí všetkým ľuďom, nielen tým v autách. Aj preto sme pripravili podujatie Presadni na bicykel 2015,“ povedal Peter Klučka.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.