Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. októbra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Začala sa výstavba diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7

BRATISLAVA 24. októbra –

Začala sa výstavba diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7

Slávnostným poklepaním základného kameňa dnes minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Arpád Érsek, spolu so zástupcami koncesionára a samosprávy odštartoval výstavbu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7. Tieto cesty po dokončení výrazným spôsobom odľahčia tranzit cez vnútromestský okruh, ako aj preťaženú cestu I/63.

„Táto cesta sa mala stavať už dávno a som rád, že som dnes mohol oficiálne odštartovať jej výstavbu,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Arpád Érsek. Koncesionár už odštartoval prvé archeologické prieskumné práce a začal skúmať geológiu vybraných úsekov. Celá diaľnica má byť podľa zmluvy hotová v októbri roku 2020, ale po prvej časti projektu, ktorého súčasťou je aj rýchlostná cesta R7, budú autá jazdiť už v apríli 2020.

Prípravné práce by mali byť ukončené tak, aby sa na prvých úsekoch mohlo reálne začať stavať už v prvých mesiacoch roku 2017. „Každý, kto jazdí v okolí Bratislavy alebo cez ňu iba prechádza, vie, aká kritická je dopravná situácia, a preto verím, že stavba bude napredovať rýchlo a cesta bude čoskoro slúžiť ľudom,“ povedal počas slávnostného poklepania základného kameňa A.

Diaľnica D4 a rýchlostná cesta R7 merajú dokopy viac ako 59 kilometrov a po ich dokončení budú slúžiť ako vonkajší obchvat hlavného mesta a pomôžu zlepšiť dopravu aj z regiónu na juh od Bratislavy.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.