Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. mája 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Vstup EBOR do projektu obchvatu posunie termín podpisu zmluvy

BRATISLAVA 12. mája – Vstup Európskej banky pre obnovu a rozvoj (EBOR) do finančnej časti výstavby bratislavského diaľničného obchvatu posunie podpis zmluvy medzi ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja a koncesionárom. Všetky dokumenty by mali byť pripravené tak, aby mohli byť podpísané do konca nasledujúceho týždňa.

Predstavitelia konzorcia Obchvat nula, vedeného španielskou spoločnosťou Cintra, požiadali ministra Romana Brecelyho (#Sieť) o odklad termínu podpisu kvôli administratívnym náležitostiam, súvisiacim s pristúpením nového partnera. Zároveň listom deklarovali, že sa cítia byť viazaní svojou víťaznou ponukou aj po uplynutí pôvodne stanoveného termínu, teda do 13. mája.

„Pristúpenie Európskej banky pre obnovu a rozvoj k finančnej spolupráci s koncesionárom je pre nás dobrou správou, pretože môže priniesť ďalšie zlacnenie celého projektu. Očakávam, že koncesionár si čím skôr vyrieši svoje vnútorné záležitosti, aby mohol zmluvu podpísať. Zobral som na vedomie, že sa naďalej cíti byť viazaný vysúťaženými podmienkami. Na strane Slovenskej republiky nie je po stredajšom súhlase vlády s pozmenenou koncesnou zmluvou žiadny problém a ja osobne som pripravený zmluvu čím skôr podpísať,“ povedal Brecely.

Ministerstvo dopravy už požiadalo všetkých účastníkov súťaže o predĺženie viazanosti ponúk, ktoré mali uplynúť 13. mája. Do dvanástich týždňov od podpisu zmluvy musí koncesionár urobiť takzvané finančné uzavretie projektu. Tento čas podľa predstaviteľov konzorcia Obchvat Nula nie je nijakým spôsobom ohrozený.

Minister Roman Brecely po svojom príchode na ministerstvo vytvoril panel expertov na posúdenie priebehu prípravy projektu diaľničného obchvatu Bratislavy D4/R7. Úlohou tímu bolo prejsť všetky body tohto projektu, ktorý je podľa ministra zmysluplný. Panel expertov nenašiel v projekte ustanovenia, ktoré by bránili podpisu zmluvy na výstavbu tejto cesty.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.