Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Súťaž na rýchliky z Bratislavy do Banskej Bystrice

Začala sa súťaž na rýchliky z Bratislavy do Banskej Bystrice

Bratislava (6. novembra 2015) – Dnes bolo v európskom vestníku zverejnené oznámenie o začatí súťaže na liberalizáciu diaľkovej vlakovej dopravy medzi Bratislavou a Banskou Bystricou. Vysúťažený partner štátu by mal na trati zabezpečiť kvalitné vlakové spojenie medzi týmito dvoma mestami počas najbližších desiatich rokov.
„Rozvoj železničnej dopravy je jednou z priorít nielen Európskej únie, ale aj vlády SR. Od tejto súťaže si sľubujeme jej ďalšie skvalitnenie a zvýšenie počtu cestujúcich na železnici,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja, Ján Počiatek. Podľa súťažných podkladov bude vysúťažený dopravca na tejto trase vypravovať vlaky, ktoré ročne prejazdia 1,5 milióna vlakokilometrov.
Rezort dopravy sa rozhodol nepokračovať v trende predchádzajúcej vlády, ktorá liberalizáciu robila bez súťaže priamym zadaním. Preto na partnera štátu na tejto trati na najbližších desať rokov vypísal transparentnú súťaž. Vysúťažený partner štátu bude na tejto trati prevádzkovať minimálne osem vlakových súprav s kapacitou minimálne 530 miest na sedenie pre každú jednu súpravu. Cenu, ktorou bude štát prevádzkovateľa tejto linky dotovať, určí transparentná súťaž, ktorá je vypísaná formou nadlimitnej zákazky.
Štát prostredníctvom ministerstva dopravy v posledných rokoch podniká kroky, aby oživil záujem ľudí o cestovanie vlakom. Okrem zavedenia taktového režimu jazdy vlakov, kedy vlaky jazdia v pravidelných intervaloch, ministerstvo rozhodlo v minulom roku aj o významnom zvýšení počtu vlakov, ktoré pravidelne jazdia po slovenských koľajniciach. Pozitívny vplyv na záujem o cestovanie na železnici malo aj zavedenie sociálnych zliav pre vybrané skupiny obyvateľov či zvýhodnenie cien lístkov pre ľudí pravidelne dochádzajúcich vlakom za prácou. Pokračujúci proces liberalizácie železničného sektora je ďalším z krokov, ktorým chce ministerstvo dopravy skvalitniť železničnú dopravu na Slovensku a zvýšiť jej konkurencieschopnosť.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.