Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. februára 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Súťaž na bratislavský obchvat nikto nespochybnil

BRATISLAVA 10. februára –

Viac ako rok trvajúca súťaž na výstavbu bratislavského ochvatu D4 a s ním súvisiacej rýchlostnej cesty R7 sa skončila bez jedinej námietky voči postupom vo verejnom obstarávaní. Aj vďaka maximálne transparentnému prístupu k celej súťaži je dnes projekt kvalitne pripravený a stavať sa môže začať v súlade s viac ako tri roky starým harmonogramom už na jar tohto roku.

„Ľudom, ktorí na tento projekt dlhé roky čakajú, sme sľúbili transparentnú súťaž, ktorá zaručí nielen najlepší projekt, ale zároveň aj najvýhodnejšiu ponuku pre štát. Dnes je jasné, že sme svoj sľub splnili a projekt je pripravený na výstavbu,“ povedal na stretnutí s členmi petičného výboru za urýchlenú výstavbu D4R7 štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Viktor Stromček.

Ministerstvo dopravy po uplynutí lehoty na odvolenie už včera zverejnilo aj aktualizovaný prepočet hodnoty za peniaze na stránke www.obchvatbratislavy.sk. Ten porovnáva výhodnosť konkrétnej ponuky výstavby cez PPP model s klasickým modelom výstavby. Všetky výpočty jednoznačne potvrdzujú výhodnosť urýchlenej výstavby cez projekty verejno- súkromného

Ministerstvo dopravy zároveň pozýva širokú odbornú aj laickú verejnosť na účasť na odbornom seminári k tejto téme, ktorý sa uskutoční 16. februára 2016. Pozvánka a adresa, na ktorej sa treba prihlásiť, budú zverejnené na webstránke rezortu dopravy. V prípade, ak diskusie k tomuto projektu neprinesú nové fakty, ktoré by závažným spôsobom spochybnili nezávislé analýzy odborníkov, bude môcť o výstavbe tejto cesty rozhodnúť ešte súčasná vláda.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.