Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. júna 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Štartuje Slovenský systém kvality služieb v CR

BRATISLAVA 16. júna –

Štartuje Slovenský systém kvality služieb v cestovnom ruchu, podnikateľom má pomôcť zvyšovať ich konkurencieschopnosť

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR odštartovalo po 18-mesačnej prípravnej fáze zavádzanie Slovenského systému kvality služieb v cestovnom ruchu (SSKS CR). V Bojniciach sa v priebehu tohto týždňa vyškolia vybraní experti, ktorí budú pôsobiť vo všetkých ôsmich krajoch Slovenska.
Od budúceho mesiaca bude 18 školiteľov/regionálnych koordinátorov oslovovať subjekty pôsobiace v turizme s ponukou na certifikáciu kvality ich služieb. V prípade záujmu ich budú odborne sprevádzať procesom certifikovania. Ďalších desať vyškolených hodnotiteľov bude následne priebežne kontrolovať dodržiavanie nastavených štandardov v certifikovaných subjektoch.
Podľa novovytvorených Štandardov kvality je zatiaľ možné získať certifikát v nasledujúcich službách: ubytovanie, gastronómia, zimné lyžiarske strediská, aquaparky a kúpaliská, sprievodcovské služby a turistické informačné centrá. Od 1. júla 2016 bude spustená aj špeciálna webová stránka SSKS CR, kde budú sprístupnené všetky potrebné informácie a následne aj aktuálny zoznam subjektov, ktoré certifikát kvality už získali.
Slovenský systém kvality služieb v cestovnom ruchu je inovatívny a dobrovoľný nástroj určený organizáciám pôsobiacim v turizme, ktorý je schopný systematicky pomáhať pri zvyšovaní kvality služieb, získavaní odborných znalostí a zvyšovaní ich konkurencieschopnosti. Systém vychádza z jednoduchých zásad riadenia kvality, ktorých základom je poznanie potrieb zákazníka a neustále zlepšovanie kvality poskytovaných služieb. Celý systém bol vytvorený na základe licencie osvedčeného nemeckého systému ServiceQualität Deutschland, ktorý prevzali viaceré krajiny a stal sa východiskom aj pre Slovenský systém kvality služieb v cestovnom ruchu.
Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR realizuje projekt v spolupráci s externými odborníkmi na základe Stratégie rozvoja cestovného ruchu do r. 2020, ktorá bola schválená uznesením vlády č. 379/2013 z 10. júla 2013.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.