Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. februára 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR SR: Víťazom súťaže na výstavbu obchvatu Bratislavy je Cintra

BRATISLAVA 1. februára –

Najvýhodnejšiu ponuku na výstavbu bratislavského ochvatu D4 a s ním súvisiacej rýchlostnej cesty R7 predložilo konzorcium vedené španielskou spoločnosťou Cintra, ktoré ponúklo najnižšiu cenu. Ministerstvo dopravy tak vyhodnotilo ponuky štyroch veľký medzinárodných konzorcií, ktoré viac ako rok súťažil o výstavbu 59 kilometrov diaľnice a rýchlostnej cesty v okolí hlavného mesta.

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo dodržať harmonogram a tento projekt je tak kvalitne pripravený, že na jar tohto roku sa môže začať stavať tak, ako sme sľúbili,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Viktor Stromček. Dnešok je tak zakončením niekoľkoročnej veľmi intenzívnej práce na príprave tohto projektu. Víťazný uchádzač uspel v súťaži spomedzi deviatich veľkých konzorcií, ktoré sa do súťaže pred rokom prihlásili. Do koncesného dialógu postúpili štyri najrenomovanejšie spoločnosti, ktoré celé leto navrhovali najlepšie riešenie tohto projektu tak, aby bola efektívna nie je len jeho výstavba ale aj prevádzka a údržba.

Výsledkom koncesného dialógu sú zmeny v projekte, ktoré napríklad počítajú s rozšírením kamerového systému na celú trasu budúcej diaľnice, zlepšujú protihlukové opatrenia alebo zvyšujú bezpečnosť na ceste vybudovaním odstavných zálivov. „Dostali sme veľmi zaujímavú ponuku, ktorá nám umožní vyriešiť kritickú situáciu v hlavnom meste. Na fakt, že ide o jeden z najkritickejších bodov diaľničnej infraštruktúry dlhodobo upozorňujú ľudia ktorí tieto cesty využívajú,“ dodal Stromček. V priebehu nasledujúcich dní budú všetky relevantné dokumenty k tejto ponuke zverejnené na stránke obchvatbratislavy.sk, kde sa s nimi môže každý oboznámiť. Následne plánuje ministerstvo dopravy zorganizovať aj seminár na túto tému. Až následne bude o koncesnej zmluve rozhodovať vláda.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.