Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. januára 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR SR: Turisti prichádzajú Slovensku na chuť

BRATISLAVA 30. januára –

Najlákavejšie slovenské turistické miesta či bližší pohľad na zaujímavé lokality v slovenských regiónoch. To je len malá časť širokej ponuky, ktorú si môžu vychutnať návštevníci veľtrhu cestovného ruchu Slovenska ITF Slovakiatour 2014. Na slávnostnom otvorení jubilejného 20. ročníka, ktorý sa koná pod záštitou ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja, sa zúčastnil štátny tajomník František Palko.

„Prezentácia Slovenska ako lukratívnej destinácie v očiach zahraničných i domácich turistov je našou kľúčovou úlohou najbližších rokov. Je očividné, že sa nám ju darí napĺňať a v ostatnom roku prichádzajú Slovensku na chuť nielen domáci, ale aj zahraniční turisti,“ povedal F. Palko. Jeho slová potvrdzuje aj fakt, že za prvých deväť mesiacov roka 2013 navštívilo Slovensko medziročne o 10 percent viac zahraničných turistov.

„Veľtrh prináša jedinečnú príležitosť zviditeľniť Slovensko predovšetkým v európskom kontexte. A to nielen ako celok, teda ako krajinu cestovného ruchu, ale umožňuje nám zamerať pozornosť aj na prezentáciu jednotlivých regiónov a ich špecifík,“ dodal štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja. Pripomenul, že len v minulom roku vyčlenilo ministerstvo na podporu cestovného ruchu 3,4 milióna eur.

ITF Slovakiatour je najdôležitejším veľtrhom cestovného ruchu na Slovensku a patrí medzi najvýznamnejšie podujatia v regióne strednej Európy. V tomto roku sa na ňom zúčastní viac ako 400 vystavovateľov. Veľtrh prináša komplexný pohľad na dovolenky a cestovanie prostredníctvom zúčastnených cestovných kancelárií i prezentácií domácich aj zahraničných regiónov.

Spolu s veľtrhom cestovného ruchu sa koná aj veľtrh gastronómie Danubius Gastro, ktorý prezentuje ucelenú ponuku pre oblasti gastronómie a hotelierstva. Návštevníci tak môžu ochutnať národné nápoje i kulinárske špeciality.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.