Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. septembra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR SR: Spolupráca V4 v turizme

BRATISLAVA 2. septembra –

F. Palko: Spolupráca V4 v turizme bolo nadčasové rozhodnutie

Slovensko aj okolité krajiny pochopili, že vzájomná spolupráca zvyšuje ich konkurencieschopnosť v turizme a zviditeľňuje ich ako kvalitné a pre turistov zaujímavé destinácie. Na konferencii v slovinskom Blede o tom prítomných informoval štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko.
„Menšie susedné krajiny si už dnes nekonkurujú, turisti sa totiž skôr rozhodujú, či navštívia určitý región ako konkrétnu krajinu,“ povedal F. Palko. Práve o pozitívnom vývoji cestovného ruchu na Slovensku, ako aj o ďalšom rozvoji turizmu v regióne diskutoval štátny tajomník rezortu dopravy s odborníkmi zo Slovinska, Albánska, Chorvátska aj Bosny a Hercegoviny v slovinskom Blede. Popri tom prezentoval Slovensko ako lákavú destináciu širokej verejnosti.
Ako pozitívny príklad spolupráce v turizme štátny tajomník spomenul V4. Česko, Maďarsko, Poľsko a Slovensko sa dohodli na spoločných marketingových a propagačných aktivitách, a tak mohli dosiahnuť zvýšenie návštevnosti pri nižších finančných nákladoch. Už v minulom roku bol aj vďaka tomu zaznamenaný nárast tak u zahraničných, ako aj u domácich návštevníkov a Slovensko zažilo druhý najúspešnejší rok z pohľadu turizmu vo svojej modernej histórii. Celkovo prišlo vlani na Slovensko 1 669 948 návštevníkov zo zahraničia, čo je medziročne o 9,3 % viac. Najviac zahraničných turistov prišlo vlani z Českej republiky (492 713). Nasledovali turisti z Poľska (167 751) a Nemecka (153 814). Účasť Slovenska na konferenciách v zahraničí potvrdzuje ambíciu tieto čísla aj naďalej zvyšovať.
F. Palko a minister hospodárskeho rozvoja a technológií Slovinskej republiky Metod Dragonja spolu rokovali aj o spolupráci oboch krajín v oblasti cestovného ruchu a vyjadril potešenie, že naša krajina sa teší slovinským turistom, ktorých vlani prišlo na Slovensko o 6,6%, teda o 930 turistov viac ako v roku 2012.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.