Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. januára 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR SR: Popradské letisko

BRATISLAVA 31. januára –

V Poprade dostalo letisko novú halu aj batožinový systém na mieru

Novú halu na letisku v Poprade dnes slávnostne otvoril predseda vlády SR Robert Fico spolu so štátnym tajomníkom ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Františkom Palkom. Letisko je vďaka tomu schopné vybaviť súčasne niekoľkonásobne viac pasažierov, ako to bolo doteraz.
„Vynovené letisko bude slúžiť nielen ako nová vstupná brána pre mnohých turistov, ktorí zavítajú na Slovensko, ale prinesie aj viac práce pre ľudí v tomto regióne. Je významným impulzom pre regionálny rozvoj celého Spiša aj širokého okolia,“ povedal R. Fico.
„Verím, že nový terminál prispeje k výraznému zlepšeniu dopravy. Päťdesiat rokov stará hala napriek modernizácii už nevyhovovala dnešným štandardom, a to nielen kvantitatívne, ale aj kvalitatívne,“ doplnil F. Palko. Nebolo možné vybaviť viac ako 150 ľudí naraz a letisko nemalo oddelené priestory na vybavenie príletov zo Schengenského priestoru a spoza jednotných európskych hraníc. Zastaraný a neefektívny bol aj batožinový systém.
Toto všetko je už minulosť a služby pre cestujúcich sa výrazne zlepšia. Nová hala je schopná naraz vybaviť 250 ľudí zo Schengenu a približne rovnaký počet aj spoza jeho hraníc. To je mimoriadne dôležité, ak si uvedomíme neustále narastajúci význam hostí z Ruska a Ukrajiny. V prípade odletov zasa slúžia cestujúcim tri moderné check-in pulty, ktoré spolupracujú s moderným batožinovým systémom navrhnutým špeciálne pre popradské letisko.
„Verím, že všetky prínosy novej haly sa prejavia aj v nasledujúcich rokoch a slovenský turizmus bude zažívať rovnako úspešné roky, akým bol rok 2013,“ dodal F. Palko. Ukazuje sa, že nastavený smer podpory destinačného manažmentu prináša ovocie. Výsledkom je, že za prvé tri štvrťroky roku 2013 medziročne vzrástol počet zahraničných turistov o viac ako desať percent. A to znamená viac práce nielen pre vynovené letisko, ale aj pre ľudí v regióne.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.