Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. augusta 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR SR: Na Slovensku dovolenkovalo najviac Slovákov v histórii

BRATISLAVA 27. augusta –

V prvom polroku 2015 sa svoju dovolenku rozhodlo stráviť doma najviac Slovákov v histórii. Krásy Slovenska si prišlo za prvých šesť mesiacov tohto roku pozrieť 1 160 750 Slovákov, ale aj 733 836 cudzincov. Dokopy tak svoju dovolenku na Slovensku už strávilo takmer 1,9 milióna turistov, čo je takmer o desať percent viac ako v roku 2014.

„Sme veľmi radi, že turizmu u nás sa darí a rastie počet domácich aj zahraničných turistov,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko. Podľa jeho slov je zároveň veľmi dôležité, že spolu s počtom turistov rastú aj príjmy zo zahraničného cestovného ruchu. Podľa predbežných údajov Národnej banky Slovenska sa medziročne zvýšili o takmer 27 miliónov eur a dosiahli hranicu 923,8 milióna eur.

Medziročne nerastie len počet turistov a príjmy zo zahraničného cestovného ruchu, ale aj počet prenocovaní. Za prvý polrok 2015 u nás turisti strávili viac ako 5,1 milióna nocí, čo je o 6,4 percenta viac ako v roku 2014. Najviac návštevníkov k nám už tradične prišlo zo susednej Českej republiky (medziročný nárast o takmer 10 %), nasledujú turisti z Poľska a Nemecka, pričom rástla návštevnosť prakticky zo všetkých veľkých turistických trhov. Jedinú výnimku tvoria turisti z Ukrajiny (medziročný pokles o 11,4 %) a Ruska (medziročný pokles o 37,6%), ktorých úbytok sa dá vysvetliť geopolitickými a ekonomickými faktormi.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.