Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. januára 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR SR: Na letisku vzniklo nové turistické informačné centrum

BRATISLAVA 9. januára –

Na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave od dnešného dňa funguje nové informačné centrum pre turistov. Poskytne im kompletné informácie nielen o hlavnom meste, ale aj o zaujímavých miestach na celom Slovensku. Slávnostne ho otvoril štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR František Palko.

„Informácie sú dnes kapitálom. Pre turistov sú potrebné nielen v procese rozhodovania o destinácii ktorú navštívia, ale aj pri príchode do cieľovej stanice. Aj vďaka správnym informáciám sa z jednorazovej zážitkovej destinácie môže stať atraktívne miesto, ktoré budú cestujúci radi opätovne navštevovať,“ povedal F. Palko.

Turistické centrum bude prevádzkované Bratislavskou organizáciou cestovného ruchu a jeho otváracie hodiny sú prispôsobené letovému poriadku letiska tak, aby bolo nápomocné čo najväčšiemu množstvu turistov. „Letisko je ideálne miesto, kde môžeme turistom ponúknuť cenné rady a pomoc. Či už pri hľadaní vhodného dopravného spojenia, ubytovania, informácií o zaujímavých miestach alebo im môžeme poskytnúť mapy,“ povedal F. Palko.

Bratislavská organizácia cestovného ruchu je jednou z najväčších oblastných organizácií, ktoré vznikli na základe zákona o podpore cestovného ruchu. Ponúka široké spektrum pomoci pre návštevníkov hlavného mesta, od najrôznejších informácií až po prehliadky mesta.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.