Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. septembra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR SR: F. Palko: Podporujeme novú dopravnú politiku EÚ

BRATISLAVA 17. septembra

Delegácia Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR pod vedením štátneho tajomníka Františka Palka na neformálnom rokovaní Rady ministrov pre dopravu, telekomunikácie a energetiku podporila novú dopravnú politiku EÚ a jej rozvoj cez nové finančné nástroje. „Efektívny rozvoj dopravy je základným predpokladom pre rozvoj európskeho hospodárstva,“ uviedol na rokovaní Rady ministrov F. Palko. Témou stretnutia bola nová dopravná politika EÚ v rámci schváleného nariadenia o TEN-T a nové možnosti financovania dopravnej infraštruktúry cez európske štrukturálne a investičné fondy, a to pridaním nového Nástroja na prepájanie Európy (CEF). Kombináciou finančných prostriedkov, ktoré sú k dispozícii, je možné úspešne realizovať projekt jednotnej siete TEN-T. „Máme dobré skúsenosti s realizáciou PPP projektov, ktoré v kombinácii s prostriedkami EÚ sú kostrou financovania rozvoja našej dopravnej infraštruktúry,“ doplnil F. Palko.

Slovenská republika tiež zdôraznila dôležitosť podpory aktivít v oblasti mestskej mobility. „Celá Európa, rovnako ako Slovensko, zaznamenáva veľký nárast automobilovej dopravy v mestách. Preto chceme z pozície nášho ministerstva podmieniť poskytnutie podpory slovenským dopravným projektom v programovacom období 2014 – 2020 podmieniť financovaním opatrení v mestskej doprave,“ povedal F. Palko a dodal, že tieto kroky majú motivovať obce a územné celky, nielen k podpore verejnej hromadnej dopravy, ale aj cyklistickej dopravy. F. Palko tiež predstavil aktivity ministerstva dopravy v rámci predsedníctva V4 na nasledujúce obdobie. V rámci slovenského predsedníctva V4 sa uskutoční stretnutie štátnych tajomníkov a primátorov hlavných miest krajín V4. Hlavnými témami bude zvyšovanie záujmu o verejnú dopravu a rozvoj integrovanej dopravy.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.