Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. februára 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Spoluprácou V4 dokážeme prilákať viac turistov

BRATISLAVA 18. februára –

F. Palko: Spoluprácou V4 dokážeme prilákať viac turistov
Užšia spolupráca a tým lepšie výsledky v cestovnom ruchu boli kľúčovými témami stretnutia štátnych tajomníkov zodpovedných za cestovný ruch krajín V4 na Štrbskom Plese. Spoločný cieľ potvrdili podpisom protokolu o zintenzívnení spolupráce v cestovnom ruchu aj na zámorských trhoch. Slovensko ako predsedajúcu krajinu V4 zastupoval štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko.
„Verím, že vďaka spoločnej prezentácii sme silnejší, vieme sa lepšie presadiť, a tak otvoriť brány našich krajín väčšiemu počtu turistov. Spolupráca krajín V4 v oblasti cestovného ruchu je aj z tohto dôvodu zmysluplná a perspektívna,“ uviedol v príhovore František Palko.
Predstavitelia rezortných ministerstiev Českej republiky, Maďarska, Poľska a Slovenska sa zhodli na tom, že pre príjazdový cestovný ruch v stredoeurópskych krajinách má výrazný dopad rusko–ukrajinský konflikt. Spoločným cieľom je preto hľadať nové trhy s vysokým turistickým potenciálom. Zástupcovia V4 schválili spoločný marketingový plán, ktorým jednotlivé národné turistické organizácie zintenzívnia svoje marketingové a propagačné aktivity v USA, Rusku, Indii, Číne, v krajinách Spoločenstva nezávislých štátov, na juhoamerických trhoch, v Južnej Kórei, v juhovýchodnej Ázii či v Singapure.
Podľa F. Palka „krajiny V4 sú si historicky a geograficky príbuzné a na vzdialených trhoch tretích krajín sú skôr partnermi, než konkurentmi. Turisti z týchto oblastí navštevujú Strednú Európu ako región, preto je výhodné pôsobiť spoločne a tým získavať ďalšie synergie zo spolupráce. Vďaka bohatému kultúrnemu dedičstvu a jedinečným prírodným danostiam obohacujeme ponuku cestovného ruchu v Európe, ktorá je stále najnavštevovanejším regiónom sveta.“
Krajiny zoskupenia V4 používajú od 1. januára 2015 pri propagácii cestovného ruchu na vzdialených trhoch nové spoločné logo a slogan Discover Central Europe. V priebehu tohto roka bude aktualizovaná aj spoločná webová stránka (www.european-quartet.com) s jazykovými verziami v angličtine, ruštine, japončine, čínštine a portugalčine.
Počas stretnutia na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách rokovali v dňoch 17. a 18. februára 2015 okrem štátnych tajomníkov aj generálni riaditelia národných organizácií pre cestovný ruch z krajín V4.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.