Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. novembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Rýchlostná cesta R4 Košice – Milhosť už slúži motoristom

BRATISLAVA 7. novembra (SITA) –

Na východnom Slovensku pribudla nová rýchlostná cesta postavená z eurofondov. Úsek R4 Košice – Milhosť, ktorého výstavba bola dnes slávnostne ukončená, zabezpečí rýchle a bezpečné spojenie Košíc s Maďarskom.
„Úsek novej rýchlostnej cesty R4 Košice – Milhosť zatraktívni celý región z pohľadu investorov a prepravcov, pretože spája mesto Košice, priemyselný park v Kechneci a hranice Slovenska s Maďarskom,“ vyhlásil minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek. Ako dodal, ministerstvo dopravy vedie intenzívny dialóg s maďarskou stranou s cieľom urýchliť dostavbu diaľnice zo slovensko-maďarských hraníc do Miškovca, vďaka čomu by vzniklo kvalitné a rýchle cestné prepojenie Košíc s Budapešťou.
Výstavba tohto významného projektu, na ktorom boli vybudované dve križovatky a 16 mostov, sa začala v septembri 2010. Pôvodne mala byť ukončená začiatkom tohto roka, rozsiahly archeologický výskum však spôsobil časový sklz.
Celkové stavebné náklady na projekt boli 78 miliónov eur, z toho viac ako 50 miliónov eur bolo pokrytých z Operačného programu Doprava. Financovanie formou nenávratného finančného príspevku z OPD bolo v pomere 85 :15 (Kohézny fond : štátny rozpočet).

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.