Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. októbra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Riešenie situácie na križovatke Triblavina

BRATISLAVA 28. októbra –

Minister sa stotožnil so závermi odbornej komisie na riešenie situácie na križovatke Triblavina

Diaľničný úsek medzi Bratislavou a Trnavou by sa mal stavať tak, ako ho navrhla odborná komisia. Myslí si to minister dopravy výstavby a regionálneho rozvoja Arpád Érsek, ktorý poveril Národnú diaľničnú spoločnosť aby v tomto duchu pokračovala v jej príprave a výstavbe.
„Výstavba ciest nie je politické ale odborné rozhodnutie a ja verím názoru odborníkov, ktorí tvrdia, že najlepším riešením bude pre Bratislavou rozšíriť diaľnicu na 4 plnohodnotné pruhy,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Arpád Érsek. Preto minister vydal pokyn riaditeľovi Národnej diaľničnej spoločnosti aby pokračovali vo výstavbe tejto križovatky podľa odporúčaní záverov tejto komisie.
Diaľnica medzi Sencom a Bratislavou bude po rozšírení na plnohodnotný štvorpruh najširšou diaľnicou na Slovensku. O obslužnosť územia v tomto smere sa budú starať križovatky Blatné, Senec, Triblavina, D4/D1 a križovatky Ivánka Západ a križovatka Čierna voda a križovatka Rača. Nikde na Slovensku nie je na klasickej diaľnici tak veľa križovatiek na tak malom území.
Rezort dopravy investuje do dopravy v okolí hlavného mesta stovky miliónov eur. Nielen do výstavby hlavného mesta, ale aj do modernizácie prímestskej vlakovej dopravy, prostriedkov mestskej hromadnej dopravy alebo modernizácie električkových radiál. Z nového programového obdobia sa pripravuje aj výstavba záchytných parkovísk na vstupoch do hlavného mesta.
„My sa musíme zaoberať budovaním infraštruktúry aj na východe, juhu, severe a strede Slovenska, kde dodnes nie sú vybudované ani dvojprúdové diaľnice,“ upozornil minister Érsek.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn;qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.