Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. marca 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Predstavitelia UNAS sa vrátili za rokovací stôl

BRATISLAVA 7. marca –

MDVRR oceňuje, že predstavitelia UNAS sa vrátili za rokovací stôl

Rokovania rezortu dopravy a zástupcov združenia autodopravcov UNAS pokračovali dnešným stretnutím členov predsedníctva s ministrom Jánom Počiatkom. Na dnešnom rokovaní medzi predstaviteľmi ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja a zástupcov združenia UNAS bola podpísaná zápisnica, ktorá potvrdzuje spoločný harmonogram ďalších krokov a rokovaní. Pôvodné požiadavky UNAS z februára sú spresnené tak, aby s nimi súhlasili obe strany.
„Vždy sme hovorili, že nie je dôvod na štrajk a že máme záujem na konštruktívnom rokovaní. Sme radi, že predstavitelia UNAS sa rozhodli prijať moje pozvanie v týchto rokovaniach pokračovať. Verím, že v tejto odbornej úrovni budeme pokračovať aj naďalej a téma sa už nebude ďalej politizovať,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek.
Obomi stranami podpísaná zápisnica potvrdzuje predchádzajúce dohody, ktoré sú v niektorých bodoch bližšie špecifikované. S týmito bodmi plánujú zástupcovia UNAS predstúpiť v nedeľu pred svojich členov a budú rokovať o odvolaní štrajku. Štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Viktor Stromček, ktorý tieto rokovania za ministerstvo zastrešuje, vyjadril ochotu zúčastniť sa nedeľného stretnutia a osobne vysvetliť postoje štátu autodopravcom.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.