Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. augusta 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Poškodenie cesty v Kremnických Baniach

BRATISLAVA 3. augusta –

Poškodenie cesty v Kremnických Baniach po silných búrkach je veľké, minister Brecely osobne dohliadne na jej rýchlu opravu

Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Roman Brecely, štátny tajomník rezortu dopravy Viktor Stromček a generálny riaditeľ Slovenskej správy ciest Roman Žembera osobne vyhodnotili kritickú situáciu na ceste I/65 v úseku Kremnických Baní a rozsah škôd spôsobených silnými dažďami a jej opotrebovaním v dôsledku dlhodobého užívania. Poškodenie na ceste I/65 v úseku Kremnických Baní je veľké, ide o úsek dlhý cca 600 metrov. Cesta je podmytá, na jednej strane sa prepadla krajnica.
„Tým, že ide o krízovú situáciu, beriem si tento stav na zodpovednosť a patronát nad sprístupnením tejto časti poškodenej komunikácie v čo najkratšom čase. Chvalabohu, že v čase zosuvu cesty sa na tomto úseku nikomu nič nestalo a nedošlo k poškodeniam zdravia a majetku ľudí, ktorí dennodenne túto spojnicu z Kremnice smerom na Martin využívajú. Musíme predchádzať tomu, aby sme riešili len havarijné stavy na regionálnych cestách. Je nevyhnutné venovať väčšiu pozornosť oprave a údržbe ciest I. triedy, ktoré sú dôležité pre prepájanie regiónov a ich obyvateľov,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Roman Brecely.
Rozsah predpokladaných prác a finančné náklady na opravu tohto úseku cesty I/65 bude možné odhadnúť až po spracovaní projektovej dokumentácie, dnes nie je možné náklady na odstránenie poškodenia určiť. V súčasnosti autá v dôsledku rozsiahleho poškodenia časti cesty I/65 v Kremnických Baniach využívajú obchádzkové trasy. Vozidlá do 3,5t a autobusy cesty využívajú cesty 11/578 a 111/2504 v smere Kremnica — Krahule- Kremnické bane a vozidlá nad 3,5t cestu 1/14 v smere Šášovské Podhradie – Banská Bystrica- Turčianske Teplice.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.