Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. novembra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Podpora internetu

BRATISLAVA 27. novembra –

F. Palko: Je nevyhnutné podporovať otvorený a nediskriminačný internet

Internet musí aj naďalej ostať otvorenou a nediskriminačnou platformou pre všetkých používateľov. Tak znel odkaz ministrov pre telekomunikácie a informačnú spoločnosť členských štátov EÚ. Na zasadnutí Rady ministrov v Bruseli obhajoval záujmy Slovenska štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko. „Z otvoreného a nediskriminačného internetu môže Slovensko výrazne ťažiť. Je však potrebné zabrániť tomu, aby sa internet dostal do vplyvu niektorých vlád alebo veľkých spoločností. To by mohlo obmedziť slobodný prístup k informáciám a ohroziť ekonomicko-sociálnu prosperitu,“ povedal F. Palko.
Rozvoj internetu predstavuje otvorený proces, do ktorého sa zapájajú tisíce ľudí z verejného a súkromného sektora, občianskej spoločnosti, technickej komunity a z akademickej sféry z celého sveta. „Silné internetové hospodárstvo vytvára predpoklady pre zabezpečenie rastu a konkurencieschopnosti. Napríklad na Slovensku už dnes na každé pracovné miesto vytvorené v tradičnom priemysle pripadá viac ako dvojnásobok pracovných miest, ktoré vznikli vďaka internetovým technológiám,“ pripomenul štátny tajomník.
Pokračovanie tohto trendu bude podľa F. Palka možné jedine v situácii, ak internet ostane otvorenou platformou pre všetkých, teda pre poskytovateľov služieb i používateľov. „Je nutné zabrániť snahám zameraným na kontrolu infraštruktúry internetu alebo obsahu poskytovaného na internete, bez ohľadu na to, či ide o pokusy vlád alebo súkromných spoločností. Takéto snahy by totiž mohli ohroziť obrovský ekonomický, ako aj prodemokratický potenciál, ktorý sa s internetom spája,“ dodal štátny tajomník.
V rámci diskusie k vytváraniu jednotného európskeho telekomunikačného trhu F. Palko podporil zníženie roamingových poplatkov. Zdôraznil, že bude potrebné nastaviť pravidlá trhu tak, aby nedošlo k zníženiu investícií do sietí, ako aj zaistiť, aby v dôsledku veľkoobchodnej regulácie nedošlo k negatívnemu tlaku na maloobchodné ceny domácich služieb.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.