Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. marca 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Počet štátom podporených bytov prekonal predkrízovú úroveň

BRATISLAVA 17. marca –

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR prostredníctvom dotácií a z úverov zo Štátneho fondu rozvoja bývania v minulom roku podporilo 2007 bytových jednotiek. To je o takmer polovicu viac ako v predchádzajúcom roku.

„Som veľmi rád, že od konca krízy sa nám darí zvyšovať počet podporených bytových jednotiek a stále viac a viac sociálne ohrozených rodín si našlo strechu nad hlavou,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko.

V minulom roku medziročne vzrástla celková dotácia, ktorou štát prispel na rozvoj bývania, o 70 percent. Ak by sme sa pozreli na to, o koľko medziročne vzrástla iba dotácia na rozvoj nájomného bývania, tak by sme zistili, že je to o viac ako 100 percent. Štát tak v minulom roku prakticky zdvojnásobil objem peňazí, ktoré smeruje na podporu nájomných bytov. Dotácie štátu boli v minulom roku najväčšie od začiatku krízy v roku 2008.

K dotáciám, ktoré každoročne udeľuje ministerstvo dopravy, ešte treba pripočítať viac ako 170 miliónov zo Štátneho fondu rozvoja bývania. Výsledok je, že počet podporených bytov vzrástol takmer o polovicu. Najmenej peňazí vyčerpali dva najbohatšie regióny, teda Bratislavský a Košický kraj. Naopak väčšina žiadateľov pochádza z Nitrianskeho, Bystrického a Prešovského kraja. V týchto troch regiónoch štát podporil vznik takmer 1 200 bytov, čo je o bezmála tisíc viac ako v okolí dvoch najväčších slovenských miest.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.