Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. júla 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Petržalčania budú jazdiť električkami aj vďaka eurofondom

BRATISLAVA 8. júla –

Po 55 rokoch dorazí do najväčšieho bratislavského sídliska opäť električka. Vďaka nej sa Petržalčania dostanú rýchlo a ekologicky priamo do centra mesta. Európska únia prispela na nový Nosný systém mestskej hromadnej dopravy, prevádzkový úsek Janíkov dvor – Šafárikovo námestie cez Operačný program Doprava viac ako 60 miliónmi eur.

„Ľudia tento projekt vnímajú predovšetkým cez vynovený most, ale najzásadnejšou zmenou bude úplne nový spôsob dopravy z a do najväčšieho sídliska na Slovensku,“ povedal Roman Brecely, minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja počas slávnostného spustenia prevádzky tejto trate. Nová električková trať umožní Petržalčanom cestovať do centra mesta rýchlo a pohodlne bez ohľadu na situáciu na cestách. Zároveň by mala pomôcť zvýšiť záujem o verejnú osobnú dopravu v hlavnom meste.

Výstavba električkovej trate do Petržalky bola odštartovaná na konci roku 2013. Súčasťou projektu bola aj rekonštrukcia Starého mosta, ktorý bol pre chodcov sprístupnený už v máji, teraz po ňom začne premávať aj električka. Druhá časť projektu, dobudovanie električkovej trate v úseku Bosákova – Janíkov dvor, je plánovaná z eurofondov. Projekt sa bude uchádzať o príspevok z nového Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020.

Karolína Ducká
Hovorkyňa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.