Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. februára 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Oddnes jazdia pravidelní cestujúci železnicou za polovicu

BRATISLAVA 1. februára –

Každý, kto si oddnes kúpi týždenný alebo mesačný lístok na vlak, zaplatí iba polovicu obvyklej ceny. Rezort dopravy tak napĺňa rozhodnutie, ktorým chce Vláda SR podporiť mobilitu pracovnej sily a pomôcť ľudom, ktorí pravidelne jazdia do práce vlakom. Rodinné rozpočty ľudí dochádzajúcich za prácou vlakom si tak môžu prilepšiť o stovky eur ročne.

„Našim cieľom je podporiť mobilitu pracovnej sily tak, aby viac ľudí využívalo vlaky na pravidelné cestovanie do a z práce a aby práve cestovné náklady neboli brzdou, ktoré bránia ľudom cestovať za prácou,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek.

Vďaka tejto zmene ročne ušetrí každý, kto pravidelne jazdí medzi Žilinou a Považskou Bystricou zhruba 407 eur a úspora na približne 50 kilometrov dlhej trati medzi Trebišovom a Košicami je 638 eur. Na trati medzi Bratislavou a Novými Zámkami dokáže pracujúci takto ušetriť 1 056 eur.

V minulom roku tento typ zliav použilo viac ako 5 miliónov prepravených cestujúcich. Päťdesiatpercentné vlaky na železnici môže využiť každý, kto si kupuje mesačné alebo týždenné lístky na trate, v dĺžke do 210 kilometrov.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.