Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. októbra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Od decembra sa vrátia IC vlaky

BRATISLAVA 4. októbra –

Od decembra sa vrátia IC vlaky na trasu medzi Bratislavou a Košicami

Od 11. decembra sa na najdôležitejšiu železničnú trať na Slovensku vracajú IC vlaky. Na základe analýz dopytu a ekonomického fungovania tohto komerčného produktu o tom rozhodol minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Arpád Érsek.
„Skúsenosti od zastavenia IC vlakov ukázali, že po takomto produkte je dopyt, a preto sme sa rozhodli obnoviť IC vlaky na komerčnej báze,“ uviedol minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Arpád Érsek. Úlohou pre Železničnú spoločnosť Slovensko je teraz prilákať do týchto vlakov nových zákazníkov a optimalizovať náklady, aby si IC vlaky na svoju prevádzku zarobili.
Nové IC vlaky budú jazdiť dvakrát denne v oboch smeroch, pričom vlak prekoná vzdialenosť medzi najväčšími slovenskými mestami za štyri a trištvrte hodiny čo bude jedno z najrýchlejších spojení týchto miest v histórii ZSSK.
Pri rozhodovaní o IC vlakoch minister zohľadnil analýzu Výskumného ústavu dopravného, ktorý komplexne posudzoval dopravný potenciál na tejto trati, ako aj rôzne ekonomické modely fungovania. Aj na základe výsledkov tejto štúdie ZSSK pripravuje súbor opatrení na zefektívnenie fungovania dopravy na tejto trati a zároveň zatraktívnenie svojej komerčnej ponuky pre cestujúcich. „Úlohou, ktorú odo mňa manažéri ZSSK dostali, je jednoznačne dostať v dohľadnom horizonte tento produkt do zisku,“ zdôraznil A. Érsek.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.