Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. mája 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: O licencii na autobusovú linku musí BBSK nanovo rozhodnúť

BRATISLAVA 20. mája –

O licencii na komerčnú autobusovú linku bude musieť Banskobystrický samosprávny kraj nanovo rozhodnúť
Bratislava (20. máj 2015) – Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja sa stotožnilo s názorom prokurátora vo veci udelenia autobusovej licencie spoločnosti RegioJet. Na základe preskúmania spisu rezort dopravy rozhodol, že Banskobystrický samosprávny kraj nemal právo ignorovať stanovisko Bratislavského samosprávneho kraja a pri vydávaní licencie pre autobusovú linku sa s ním musí vysporiadať.
Pri udeľovaní licencie na pravidelnú autobusovú linku spoločnosti RegioJet Banskobystrický samosprávny kraj nezobral do úvahy všetky stanoviská dotknutých vyšších územných celkov. Kým stanovisko Nitrianskeho samosprávneho kraja sa úradníci v Banskej Bystrici pri udeľovaní licencie vyhodnotili, nezaoberali sa stanoviskom Bratislavského samoprávneho kraja. Z tohto dôvodu je rozhodnutie Banskobystrického samosprávneho kraja nepreskúmateľné a vydané v rozpore so zákonom.
Túto skutočnosť napadla krajská prokuratúra a ministerstvo sa s týmto názorom stotožnilo. Spoločnosť RegioJet môže voči rozhodnutiu ministerstva podať rozklad, o ktorom bude rozhodovať minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja.
Ak rozhodnutie nadobudne právoplatnosť, Banskobystrický samosprávny kraj bude musieť opätovne konať a o licencii nanovo rozhodnúť.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

me

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.