Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. februára 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Nové programové obdobie EÚ prinesie Bratislave nové projekty

BRATISLAVA 2. februára –

Nové programové obdobie EÚ prinesie Bratislave nové projekty

O zhodnotení doterajšej spolupráce aj vízii ďalších spoločných projektov pre zefektívnenie verejnej dopravy v hlavnom meste hovorili minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Počiatek a primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal. Obaja sa zhodli, že dnes už fungujúce a úspešné projekty, ktoré vďaka vyčerpanému Operačnému programu Doprava pomohli výrazným spôsobom zlepšiť verejnú dopravu v Bratislave, sú dôvodom toho, aby spolupráca oboch strán pokračovala aj naďalej v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra.
„Predchádzajúce obdobie bolo veľmi náročné, no zároveň veľmi úspešné. Aj vďaka výraznej podpore finančného balíka z Operačného programu Doprava je verejná doprava v našom hlavnom meste kvalitnejšia, efektívnejšia a modernejšia. Za zmienku stojí, že sa nám podarilo zvládnuť časovo veľmi náročný projekt rekonštrukcie Starého mosta, ľudia cestujú komfortnejšie v modernejších električkách aj trolejbusoch. Čakajú nás však ďalšie výzvy v rámci nového balíka eurofondov a pevne verím, že sa nám pri ich realizácii bude dariť rovnako dobre,“ uviedol po stretnutí minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek.
Operačný program Doprava, ktorý riadi ministerstvo dopravy, bol najväčším operačným programom v programovom období 2007-2013. V rámci neho sa implementovalo viac ako 140 projektov v oblasti cestnej, železničnej ako aj verejnej osobnej dopravy. V rámci Bratislavy išlo o nákup 120 nových trolejbusov, 45 električiek, zmodernizovali sa električkové trate, vrátane výstavby električkovej trate do Petržalky.
V nadväznosti na uvedené primátor mesta Bratislavy Ivo Nesrovnal poďakoval ministrovi dopravy za súčinnosť a spoluprácu v rámci realizácie a udržateľnosti náročných dopravných projektov realizovaných v hlavnom meste, najmä pri projekte Nosný systém MHD I. etapa. Zároveň vyjadril želanie pokračujúcej efektívnej a účinnej spolupráce ministerstva a magistrátu. Spoločným cieľom je moderná, trvalo udržateľná a pre životné prostredie „čistá“ doprava v hlavnom meste SR Bratislave.
Ministerstvo dopravy podporuje aj ďalšiu spoluprácu s magistrátom hlavného mesta, keďže nové programové obdobie v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra prináša hlavnému mestu ďalšie možnosti. Ide o pokračovanie električkovej trate do Petržalky
(2. etapa), ktorá tak prepojí oba brehy Dunaja, komplexné spracovanie projektovej dokumentácie pre modernizáciu električkových radiál a obnovu vozňového parku električiek – nákup 15 nových vozidiel MHD.
Obe strany budú zároveň spolupracovať aj pri realizácii štúdie realizovateľnosti pre dopravný uzol v Bratislave, ktorého súčasťou má byť aj stanica Filiálka. K spoločným projektom sa tiež radí budovanie integrovaných dopravných systémov vo verejnej osobnej doprave – konkrétne siedmych terminálov osobnej dopravy.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.