Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. októbra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Názory cestujúcich pomôžu skvalitniť dopravu v Bratislave

BRATISLAVA 10. októbra –

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR v spolupráci so Železnicami Slovenskej republiky bude v priebehu októbra koordinovať dopravný prieskum dochádzky z blízkeho okolia do Bratislavy. Jeho výsledky budú využité na skvalitnenie dopravnej ponuky v regióne. Anketári postupne oslovia cestujúcich, ktorí prichádzajú do Bratislavy vlakom, autobusom alebo osobnými automobilmi. Súčasťou prieskumu budú krátke osobné rozhovory zamerané na dopravné potreby, zvyklosti a možnosti obyvateľov regiónu.

„Ministerstvo dopravy žiada občanov, ktorí cestujú v rámci hlavného mesta a priľahlého regiónu alebo do Bratislavy dochádzajú, o spoluprácu, ochotu a trpezlivosť pri vykonávaní dopravného prieskumu. Potrebujeme vedieť odkiaľ, kam a akým prostriedkom ľudia cestujú, aby sme navrhli kvalitné riešenie budúceho dopravného systému na území mesta,“ povedala Karolína Ducká, hovorkyňa ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Dopravný prieskum bude súčasťou pripravovanej Štúdie uskutočniteľnosti železničného uzla Bratislava, ktorá bude financovaná z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra. Štúdia má preukázať potenciál a efektivitu plánovaných eurofondových investícií v oblasti železnice v Bratislave a požaduje ju Európska komisia.

V dňoch 11. – 19. októbra môžu cestujúci ráno či popoludní stretnúť anketárov vo vlakoch a na autobusových zastávkach v okolí Bratislavy alebo na diaľniciach a cestách pri vjazde do mesta či výjazde z neho, kde budú policajnými hliadkami zastavovaní náhodní vodiči osobných vozidiel, aby zodpovedali krátky 5-minútový dotazník.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.