Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. decembra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Na podporu cestovného ruchu máme akčný plán

BRATISLAVA 9. decembra –

Formy podpory cestovného ruchu a nástroje na skvalitňovanie služieb na Slovensku ako základ úspechu pre ďalšie šírenie dobrého mena našej krajiny dnes v Bratislave prezentoval zástupcom Zväzu cestovného ruchu štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko. Na stretnutí predstavil akčný plán ministerstva na podporu cestovného ruchu. Ten obsahuje desať základných bodov pre ďalší rozvoj turizmu a zvyšovanie návštevnosti v našom regióne.

„Iniciatívne reagujeme na aktuálny trend v oblasti cestovného ruchu. Je pravdou, že v porovnaní s historicky druhým najúspešnejším rokom 2013 z pohľadu návštevnosti sme v prvom polroku tohto roka zaznamenali pokles návštevnosti. Aj napriek tohtoročnej zime bez snehu či politickým problémom u nášho východného suseda si však cestu na Slovensko našlo opäť viac zahraničných turistov ako tomu bolo v rokoch 2011 či 2012,“ uviedol na stretnutí František Palko.

Zároveň dodal, že na Slovensku naďalej rastie objem príjmov z aktívneho zahraničného cestovného ruchu, čo znamená, že turisti u nás míňajú stále viac peňazí. „Je naším prvoradým zámerom, aby sme turistom ponúkli kvalitné produkty a s tým súvisiace aj kvalitné služby. Musia si zároveň odniesť aj jedinečný zážitok, aby mali dôvod a vôľu vrátiť sa k nám späť. Kľúčom k úspechu je preto ďalší rozvoj a podpora tohto segmentu,“ dodal v prejave štátny tajomník, ktorý tak zdôraznil jedinečnú príležitosť vytvárať a propagovať spoločný produkt v rámci regiónu V4 na vzdialených aj zámorských trhoch, ako aj ďalšie opatrenia, ktoré ministerstvo v tejto súvislosti pripravuje.

Už v súvislosti so zimnou turistickou sezónou 2014/2015 ministerstvo dopravy za účasti štátneho tajomníka F. Palka usporiadalo niekoľko tlačových konferencií v okolitých krajinách na zvýšenie povedomia a prezentáciu našich veľhôr. Rezort dopravy sa v akčnom pláne na podporu cestovného ruchu sústreďuje aj na spoluprácu so Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch (SACR) pri vytváraní jednotnej koncepcie prezentácie Slovenska, tzv. Brandingu, ktorú finančne podporilo sumou 300-tisíc eur.

Rovnako dobrou správou je fakt, že turisti k nám môžu prilietať z čoraz vzdialenejších destinácií, k čomu prispelo aj otvorenie niekoľkých nových leteckých liniek. Ide o priame letecké spojenie Bratislava – Dubaj či priama linka z Londýna a z Rigy, ktorá prinesie návštevníkov z Pobaltia a Škandinávie. Aj najnovšie letecké spojenie s Bruselom posunulo Slovensko na čoraz viditeľnejšiu leteckú mapu Európy.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.