Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. júla 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Minister Brecely otvoril zrekonštruovaný most v Podbieli

BRATISLAVA 26. júla –

Minister Brecely otvoril zrekonštruovaný most v Podbieli

Hlavný cestný ťah na Orave medzi Slovenskom a Poľskom sa opäť využíva bez obmedzení v doprave. Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Roman Brecely otvoril novozrekonštruovaný most na ceste I/59 medzi obcami Podbieľ a Nižná nad Oravou. Pre túto výstavbu bola potrebná investícia 6 127 972 Eur s DPH.
„Most sme opravili podľa plánu a túto kľúčovú dopravnú spojnicu už môžu naplno využívať obyvatelia Oravy, ale aj medzinárodná cestná doprava. Krízová situácia spojená s obmedzením dopravy na tomto úseku nás utvrdila v tom, že je potrebné sústrediť sa na kvalitu dopravnú infraštruktúru, ktorá je pre rozvoj regiónu Oravy nevyhnutná,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Roman Brecely.
Predmetom diela a stavebných prác bolo zriadenie a odstránenie dočasnej obchádzkovej trasy, ktorá riešila premostenie vodného toku oceľovou mostnou konštrukciou bez strednej podpory s nosnosťou 40 t dĺžky 60 m. Súčasťou prác bola realizácia komplexnej diagnostiky spodnej stavby mosta, jeho technické riešenie, odstránenie mostného provizória a realizácia spodnej a hornej časti stavby. Počas budovania obchádzkovej trasy bola po jestvujúcom mostnom objekte vedená premávka o nosnosti do 3,5 t. Intenzívne práce na odstránení havarijného stavu mosta trvali desať mesiacov.
Práce na stavbe mosta v Podbieli nesprevádzali žiadne mimoriadne udalosti. Najkomplikovanejšou časťou stavby bolo zrealizovanie obchádzkovej trasy pre možnosť vedenia nákladnej dopravy. Po jej spustení boli začaté práce na odstránení hornej stavby mostného objektu a zosilnení základov medziľahlého piliera a opôr.

Ďalšie práce spočívali v realizácií hornej stavby mosta, prechodových časti a príslušnej časti cesty I/59 Pred a za mostom. Most disponuje novými bezpečnostnými zariadeniami a dopravnými značeniami ako sú napríklad zvodidlá, zábradlie, zvislé a vodorovné dopravné značenie.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.