Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. apríla 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Minister Brecely hovoril s obchodným šéfom Cintra o obchvate

BRATISLAVA 8. apríla –

Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Roman Brecely dnes rokoval s Carlom Ugartem, obchodným riaditeľom španielskej stavebnej spoločnosti Cintra Infraestructuras Internacional. Táto spoločnosť stojí na čele konzorcia Obchvat Nula, ktoré vyhralo tender na koncesiu bratislavského obchvatu D4/R7.

Minister zriadil uplynulý týždeň expertný tím na posúdenie všetkých doterajších krokov projektov, od úvodnej štúdie uskutočniteľnosti až po schválenie koncesnej zmluvy. „Súčasťou tohto posudzovania bolo aj moje dnešné stretnutie s obchodným riaditeľom spoločnosti Cintra, na ktorom sme hovorili o možných rizikách projektu. Pán Ugarte ma ubezpečil, že jeho spoločnosť je pripravená splniť všetky svoje záväzky a v prípade podpísania projektu zabezpečiť výstavbu i prevádzku obchvatu podľa koncesnej zmluvy,“ uviedol Brecely.

Minister sa osobitne zaujímal o možnosti ochrany subdodávateľov pri stavebnej časti. „Máme v živej pamäti osudy slovenských živnostníkov a malých podnikateľov, ktorým za odvedenú prácu odberatelia nezaplatili. Nedopustím, aby sa pri bratislavskom obchvate opakoval smutný príbeh Váhostavu,“ zdôraznil Brecely. Ďalšie ministrove otázky smerovali k vylúčeniu schránkových firiem z transakcií, súvisiacich s budovaním a financovaním obchvatu. „Jednou z mojich politických priorít je odstránenie schránkových firiem z verejného priestoru. Projekt v konečnom dôsledku zaplatia slovenskí daňoví poplatníci, ktorí majú nárok poznať skutočných majiteľov zúčastnených firiem,“ dodal Brecely.

Karolína Ducká
Hovorkyňa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.