Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. júna 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Malý obchvat Prešova je opäť vo výstavbe

BRATISLAVA 23. júna –

Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Roman Brecely dnes slávnostne odovzdal stavenisko stavby I/68 Prešov odb. Škultétyho – ZVL, II. fáza. Rozostavaný projekt dokončí firma Doprastav. Stavba bude vnútorným obchvatom mesta Prešov. Po dokončení má štvorkilometrové predĺženie Nábrežnej komunikácie podstatne zlepšiť dopravu v Prešove.
„Verím, že ľudia v Prešove budú mať konečne k dispozícií cestu, ktorá tu už mala stáť. Urýchlené dokončenie tejto stavby je našim najvyšším záujmom,“ povedal minister R. Brecely.
Nová cesta odkloní tranzitnú dopravu z Košíc smerom do Popradu a zároveň je kľúčovým predpokladom pre realizáciu perspektívnych rozvojových programov v južnej zóne mesta. Okrem riešenia vnútorného obchvatu môže Prešov podľa ministra Brecelyho očakávať aj ďalšie stavby, ktoré majú pomôcť doprave v tomto regióne. „V súčasnosti prebieha súťaž na veľký západný obchvat mesta diaľnicou D1 Prešov Západ – Prešov Juh, ktorý je súčasťou diaľnice medzi Bratislavou a Košicami. Zároveň sa veľmi intenzívne pracuje aj na severnom obchvate mesta spolu s dostavbou rýchlostnej cesty R4,“ dodal R. Brecely.
Situácia na rozostavanej a neukončenej stavbe I/68 Prešov odb. Škultétyho – ZVL predstavovala vážne ohrozenie účastníkov cestnej premávky. Pôvodne vysúťažená firma totiž nerealizovala práce v zmysle harmonogramu a Slovenská správa ciest následne odstúpila od zmluvy z dôvodu neplnenia zmluvných povinností zhotoviteľom stavby. Nový zhotoviteľ stavby, spoločnosť Doprastav, má dokončiť všetky stavebné práce do 275 dní od prevzatia nedokončenej stavby.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.