Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. júna 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Krajiny okolo V4 budú viac spolupracovať pri rozvoji územia

BRATISLAVA 17. júna –

Demänovská dolina – Rýchlejší rozvoj prihraničných regiónov aj odstraňovanie regionálnych rozdielov medzi jednotlivými štátmi je jedným z cieľov, o ktorých dnes diskutovali predstavitelia krajín V4 + 4.

„Spoločným strategickým územným plánovaním a investičným rozvojom regiónov V4+4 môžeme odstrániť všetky umelé hranice a vytvoriť podmienky na rozvoj,“ povedal dnes po rokovaní v Demänovskej doline štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko. Rozvoj regiónov môžeme podporiť po kvalitatívnej a kvantitatívnej stránke najmä budovaním technickej a sociálnej infraštruktúry v dimenziách cezhraničnej a medzinárodnej územnej a regionálnej rozvojovej spolupráce.

Dnes podpísaná dohoda vytvára predpoklady, že spolupráca Českej, Poľskej, Slovenskej republiky, Maďarska a tiež prizvaných krajín: Bulharskej republiky, Rumunska, Srbskej republiky a Ukrajiny bude aj v budúcnosti úspešne pokračovať a náš spoločný záujem ďalej prehlbovať komunikáciu a rozvíjať územné plánovanie. Spolu s regionálnym rozvojom tak bude prinášať pozitívne výsledky a úspechy.

Dnešné rokovanie v Demänovskej doline bolo posledné, ktoré slovenské ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja zorganizovalo v rámci svojho predsedníctva krajín V4. Od nasledujúceho mesiaca preberá predsedníctvo Česká republika.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.