Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. septembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Kam po skončení základnej školy – ŠTUDUJ DOPRAVU!

BRATISLAVA 12. septembra –

Žiaci základných škôl budú mať možnosť vyskúšať si, aké je to viesť vlak

Zvýšiť záujem žiakov o štúdium na stredných školách v oblasti dopravy je cieľom spoločného projektu Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, Múzea dopravy Bratislava, všetkých troch štátnych železničných subjektov, ako aj vybraných stredných odborných škôl z tejto oblasti. Každý školák, ktorý má záujem zistiť, aký pocit zažívajú napríklad rušňovodiči, by mal prísť 1. a 2. októbra v čase od 10.00 h do 16.00 h do Múzea dopravy v Bratislave (Šancová 1).
„Cieľom projektu Kam po skončení základnej školy – ŠTUDUJ DOPRAVU! je zvýšiť záujem verejnosti o študijné smery z oblasti dopravy, ktoré ponúkajú zaujímavé príležitosti na osobný aj kariérny rast,“ povedala Iveta Šimonovičová, riaditeľka osobného úradu Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.
V rámci dvojdňového programu budú mať školáci v podobe ukážok výkonu rôznych povolaní možnosť vyskúšať si napríklad aj to, aké je viesť rušeň pomocou špeciálneho zariadenia ETCS (moderného vlakového zabezpečovača od spoločnosti Siemens) a riadiť dopravu z pozície výpravcu na modelovej železnici. Účastníci budú mať taktiež možnosť navštíviť priestory ozajstného rušňa a zažiť pocit prevrátenia vozidla pri dopravnej nehode.
Na podujatí budú prezentované aj študijné a učebné odbory v oblasti dopravy, ktoré je možné študovať na stredných odborných školách v Bratislavskom a Trnavskom kraji. Deťom i dospelým odborníci poskytnú kariérne a pracovné poradenstvo s ponukou voľných pracovných pozícií v železničných spoločnostiach. Návštevníci si môžu zároveň prezrieť celú expozíciu Múzea dopravy obohatenú o železničné modely, výstavu fotografií so železničnou tematikou a videoprojekcie. Vstup na podujatie je bezplatný.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.