Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. septembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Hraničný most v Medveďove bude otvorený už vo štvrtok

BRATISLAVA 27. septembra –

Hraničný most v Medveďove bude otvorený už vo štvrtok

Most v Medveďove spájajúci Slovensko a Maďarsko bude predčasne otvorený pre nákladnú dopravu už vo štvrtok, t. j. 29. septembra 2016 o 10:00 hod. Osobné autá už jazdia po opravenom moste v rámci skúšobnej prevádzky. Termín dokončenia opravných prác sa skrátil o 16 dní, pôvodne mali vodiči jazdiť po opravenom hraničnom moste v Medveďove až 14. októbra 2016. Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Arpád Érsek sa zaujímal o stav opravných prác a uskutočnil kontrolu opravy mosta v Medveďove pred dvoma týždňami.

„Tento most je dôležitý pre rozvoj hospodárskych kontaktov medzi Slovenskom a Maďarskom. Predčasným otvorením mosta sa znížia ekonomické náklady spojené s potrebou využívať obchádzkové trasy a vodiči sa nebudú musieť vyrovnávať s časovými stratami spojenými s využívaním iných ciest,“ povedal Arpád Érsek, minister dopravy výstavby a regionálneho rozvoja SR.

K predčasnému dokončeniu opráv prispeli aj dobré poveternostné podmienky, práce úspešne napredovali. Na hraničnom moste v Medveďove sa opravovala vozovka v celej šírke v mieste, kde došlo k lokálnej poruche rozpadu vozovky. Obnovený bol aj chodník. Náklady na opravné práce predstavujú 145 184 eur.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.