Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. októbra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Európske fórum cestovného ruchu

BRATISLAVA 11. októbra –

Európske fórum cestovného ruchu reaguje na bezpečnosť aj fenomén digitalizácie v odvetví

Bratislava sa stala dejiskom najvýznamnejšieho európskeho podujatia v oblasti cestovného ruchu. V rámci predsedníctva SR v Rade EÚ hostí 15. ročník Európskeho fóra cestovného ruchu (ETF), ktoré sa sústreďuje na najnovšie trendy a výzvy v oblasti cestovného ruchu. Hlavnými témami sú zdieľaná ekonomika, konkurencieschopnosť, digitalizácia v tomto odvetví a v neposlednom rade bezpečnostná situácia v Európe. Prítomné delegácie v Bratislave privítal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Arpád Érsek.

Úspešný rozvoj konkurencieschopného cestovného ruchu v celej EÚ je cieľom spoločnej diskusie európskych účastníkov fóra. Do popredia sa stále viac dostávajú nové technológie, ktoré v posledných rokoch spôsobili revolúciu v spôsobe cestovania. Zároveň cestovný ruch v Európe ovplyvňuje bezpečnostná situácia aj migračná kríza. Európa má preto naďalej záujem udržať si postavenie najmierumilovnejšieho kontinentu sveta a udržať či zvýšiť prílev turistov do krajín únie.
”Pred nami spoločne stoja nové výzvy, na ktoré musíme reagovať. Ešte pred pár rokmi sa pri výbere dovolenky v Európe nikto nezaoberal otázkou bezpečnosti. Dnes je to jeden z kľúčových faktorov, ktorý ľudia pri cestách za oddychom zvažujú. Situácia je o to ťažšia, že nikto dnes nevie na sto percent predpovedať, či a komu sa takéto niečo stane,” uviedol minister dopravy Arpád Érsek.

Spoločným krokom vpred má byť aj propagácia Európy ako globálnej turistickej destinácie, smerom k vzdialeným trhom. Konkrétne s ohľadom na rok 2018, ktorý bol vyhlásený za rok cestovného ruchu medzi Európskou úniou a Čínou. Ide o veľkú príležitosť, ako zvýšiť počet čínskych návštevníkov v európskych krajinách. ”Svet sa zmenšuje a dnes sú nám aj tie najvzdialenejšie destinácie bližšie ako pred pár rokmi. Preto musíme urobiť maximum pre rast kvality a ponuky služieb. Slovensko už urobilo kus práce v tom, aby sa na vás ľudia v službách usmievali, a aby sa podnikatelia naučili kooperovať. Stále však vidíme rezervy a priestor pre zlepšenie. Verím, že aj vďaka takýmto stretnutiam máme šancu spoločne sa posunúť vpred.”

Minister dopravy Arpád Érsek sa v rámci fóra stretol na bilaterálnom rokovaní s eurokomisárkou pre vnútorný trh Elźbietou Bieńkowskou a výkonným riaditeľom Svetovej organizácie turistického ruchu(UNWTO) Zoltánom Somogyim.
Počas slovenského predsedníctva sa koncom novembra bude v Bratislave konať pravidelné zasadanie Európskej komisie cestovného ruchu (ETC – European Travel Commision). Nosnou témou bude okrem schvaľovania finálneho návrhu plánu spoločných marketingových aktivít na rok 2017 aj ďalšia agenda súvisiaca s propagáciou EÚ ako cieľovej destinácie cestovného ruchu.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.