Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. októbra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Érsek rokoval o zlepšení dopravy na cezhraničných úsekoch

BRATISLAVA 20. októbra –

Varšava (18. – 19. októbra 2016) – Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Arpád Érsek sa zúčastnil v Poľsku, vo Varšave na konferencii TEN-T CoreNetworkCorridorsa spolu s ďalšími ministrami dopravy krajín V4 a koridorovými koordinátormi rokovali o budovaní transeurópskej dopravnej siete. Hlavným cieľom transeurópskej dopravnej siete prepájajúcej celú Európu s napojením aj na mimoeurópske krajiny je zlepšenie dopravnej infraštruktúry a vytvorenie súvislých, kvalitných a bezpečných dopravných prepojení.

„Ministerstvo dopravy má jednu zo svojich priorít dokončenie diaľnice D3 na severe Slovenska. Spojením kysuckého regiónu s perspektívnymi regiónmi južného Poľska a regiónu Ostravy sa celá táto oblasť zatraktívni pre investorov a tým podporí tvorbu nových pracovných miest. Z medzinárodného hľadiska táto cesta výrazne prispeje k diaľničnému prepojeniu krajín strednej Európy v severojužnom smere od Baltského mora až po Jadranské more,“ uviedol Arpád Érsek, minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Za účasti zástupcov EK a koordinátora B-J koridoru Kurta Bodewiga sa uskutočnilo stretnutie ministrov dopravy krajín V4, ktorí diskutovali o plánovaní, príprave, súčasnej realizácii a možnostiach financovania projektov siete TEN-T, ktoré prechádzajú územím krajín V4.

Stretnutie ministrov vyvrcholilo podpisom tzv. Letter of Intent – Deklarácie štátov Poľskej republiky, Českej republiky a Slovenskej republiky, ktorým sa jednotlivé krajiny zaviazali k spolupráci na odstránení tzv. „úzkych miest“ a k zabezpečeniu plynulej medzinárodnej cestnej a železničnej cezhraničnej dopravy.

Súčasťou cesty do Varšavy bolo aj bilaterálne stretnutie ministra dopravy Arpáda Érseka s poľským ministrom dopravy Andrzejom Adamczykom. Hlavnou témou diskusie bola podpora projektu ViaCarpatia, t. j. cestné prepojenie, ktoré spája krajiny od Litvy až po štáty Stredozemného a Čierneho mora, vrátane Slovenska, ktoré leží uprostred navrhovanej trasy. Ministri ďalej diskutovali o dobudovaní cezhraničných projektov na spoločných hraniciach, ktoré podporia vzájomnú spoluprácu regiónov na slovenskej aj poľskej strane.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.