Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. septembra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Do školy na bicykli

BRATISLAVA 21. septembra –

Ministerstvo dopravy chce naštartovať súťaž Do školy na bicykli

Po veľmi úspešných dvoch ročníkoch súťaže Do práce na bicykli začína Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR prostredníctvom národného cyklokoordinátora podnikať kroky aj na vytvorenie súťaže Do školy na bicykli. Cieľom rezortu dopravy je podporiť zdravú, ekologickú a dlhodobo udržateľnú cyklodopravu žiakov do škôl. „V rámci nultého ročníka sme oslovili všetky základné a stredné školy a chceli sme od nich stručné informácie a nápady, ako by sa dala podporovať cyklodoprava v ich konkrétnych podmienkach,“ povedal národný cyklokoordinátor Peter Klučka.

Školy zároveň dostali krátky návrh podujatí, ktoré môžu na podporu cyklistickej dopravy zorganizovať v rámci nultého ročníka Do školy na bicykli. Z najlepších nápadov priamo zo škôl, ako aj z diskusie s odborníkmi, by ministerstvo v budúcom roku chcelo pripraviť podujatie, ktoré by žiakov aj školy motivovalo na väčšie zapojenie bicykla pri cestách žiakov do a zo školy.

Rezort dopravy sa ako participujúci rezort zapojil so svojimi návrhmi aj do prípravy Národného akčného plánu v prevencii obezity na roky 2015 – 2025, ktorý vypracovalo Ministerstvo zdravotníctva a vláda SR schválila v septembri 2015. Preto kampaň Do školy na bicykli ako jedna zo snáh rezortu dopravy v oblasti podpory cyklistickej dopravy a cykloturistiky prirodzene zapadá do snáh oboch rezortov o zdravšie deti a mládež.

Bližšie informácie nájdete na stránke Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR (http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=180407), kde môžete napríklad aj sledovať priebežné výsledky dotazníkového prieskumu medzi školami.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.