Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. júna 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Brusel nám schválil a preplatí nové električky pre Bratislavu

Bratislava (26. júna 2014) – Európska únia preplatí Slovensku nákup 30 nových električiek, ktoré budú už v tomto roku premávať v hlavnom meste. Po nových trolejbusoch, nakúpených tiež s pomocou eurofondov, ide o ďalší projekt, ktorý prispeje k zatraktívneniu mestskej hromadnej dopravy v Bratislave.

Dnes vydané súhlasné stanovisko Bruselu k tomuto veľkému projektu z Operačného programu Doprava znamená, že z prostriedkov Kohézneho fondu Slovensko definitívne získa vyše 60 miliónov eur. Celkové náklady projektu sú vyše 90 miliónov eur.
„Vynaložili sme nesmierne úsilie na prípravu menších, no zato efektívnych projektov pre Bratislavu s cieľom zlepšiť kvalitu verejnej dopravy, a tým aj kvalitu života obyvateľov a návštevníkov nášho hlavného mesta. Som veľmi rád, že Bratislavčania sa aj vďaka eurofondom konečne dočkajú moderných električiek, ktoré sú bezpečnou a ekologickou formou verejnej dopravy,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Počiatek. Ako dodal, “nové električky budú jazdiť na existujúcich trasách, z ktorých časť začneme ešte tento rok rekonštruovať z eurofondov, a tiež aj na novej trase do Petržalky cez rekonštruovaný Starý most“.

O projekte:
V rámci projektu Obnova vozidlového parku električiek Bratislava bude postupne v rokoch 2014 a 2015 dodaných 15 kusov obojsmerných a 15 kusov jednosmerných nízkopodlažných električiek. Súčasťou kontraktu je aj poskytovanie údržby (záručného a pozáručného servisu a opráv). Nové električky uľahčia prepravu zdravotne postihnutých ľudí, starších osôb či mamičiek s kočíkmi.
K už schváleným 30 električkám môže Bratislava v aktuálnom období eurofondov získať ešte ďalších 15 obojsmerných vozidiel. Na príprave žiadosti o nenávratnom finančnom príspevku pracuje ministerstvo dopravy spolu s prijímateľom pomoci z eurofondov – Dopravným podnikom Bratislava.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

me

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.