Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. marca 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Brusel nám preplatí diaľnicu pri Ružomberku

BRATISLAVA 18. marca –

Ďalšia dobrá správa z Bruselu: Európska únia prispeje Slovensku z eurofondov na dôležitý cestný projekt. Ide o výstavbu úseku diaľnice D1 Hubová – Ivachnová, ktorý je obchvatom mesta Ružomberok. Motoristom začne slúžiť už o dva roky. Súhlasné stanovisko znamená, že Európska únia Slovensku preplatí 169 204 058 eur z celkových oprávnených nákladov projektu, zvyšok je hradený zo štátneho rozpočtu.

„Dnes máme v rukách čerstvé rozhodnutie o preplatení ružomberskej diaľnice. Ide o jeden z posledných úsekov na diaľnici D1, ktorá spája východ a západ našej krajiny. Už o dva roky prestanú prúdiť cez mesto desaťtisíce áut a cesta zo Žiliny do Tatier, Popradu a ďalej na východ bude zasa o niečo kratšia, ale najmä bezpečnejšia a plynulejšia,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Počiatek. Ako dodal, „po náročných niekoľkomesačných rokovaniach s Európskou komisiou sa nám vo februári podarilo zabezpečiť peniaze na rýchlostnú cestu R2 Pstruša – Kriváň i na nákup 120 bratislavských trolejbusov. Je veľmi reálne, že v najbližších týždňoch budeme mať schválený aj projekt R2 Zvolen – Pstruša. Je to veľký úspech, pretože sú to stovky miliónov eur, ktorými Európska únia prispieva k rýchlejšej a bezpečnejšej doprave na Slovensku“.

O úseku D1 Hubová – Ivachnová:
Úsek sa začína v križovatke Hubová, kde nadväzuje na pripravovaný úsek D1 Turany – Hubová. Končí sa pri obci Ivachnová a pokračuje ťahom D1 Ivachnová – Liptovský Mikuláš. Prostredníctvom križovatiek je zabezpečené prepojenie diaľnice s cestou I/59 smerom na Oravu a mesto Ružomberok.

Celková dĺžka úseku: 15,280 km
Počet mostov: 21
Tunel Čebrať: dĺžka tunelovej rúry 2 km
Projekt bude fázovaný – to znamená, že bude financovaný z programového obdobia 2007-2013 (Operačný program Doprava) a z programového obdobia 2014 – 2020 (Operačný program Integrovaná infraštruktúra).

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.